Naudingi gėrimai vaikams

Mamytėms rūpi viskas, kas vienaip ar kitaip susiję su jų vaikais: su kuo jie žaidžia, kiek miega, ką valgo ir ką geria... Apie paskutinį klausimą pakalbėsime plačiau – juk mėgstami gėrimai gali būti ne tik skanūs, bet ir naudingi.
 
Vanduo. Pats paprasčiausias ir pats svarbiausias gėrimas. Jame yra fluoro, magnio, jodo, kalcio ir natrio. Patartina gerti ne iš čiaupo, o šaltinių, mineralinį vandenį.
 
Pienas ir jo produktai (kefyras, pasukos). Padeda virškinimo sistemai, stiprina augančio vaikučio kaulus. Duokite gerti tik tada, kai įsitikinsite, kad atžala nealergiška laktozei ir toleruoja karvės pieną. Kai kuriais atvejais jį galima pakeisti ožkos pienu. Pieno produktuose gausu kalcio, fosforo, natrio, magnio, vario, vitaminų A, E, B.
 
Kakava. Ją mėgsta beveik visi vaikai. Atminkite, kad duoti jos galima tik nuo 3 metukų amžiaus. Kakavoje yra labai nedaug kofeino, kuris šiek tiek veikia nervų sistemą, taip pat kalio, fosforo, geležies.
 
Vaisių sultys. Suprantama, jose daug vitaminų ir mineralinių medžiagų. Teikite pirmenybę natūralioms, o ne konservuotoms sultims su saldikliais. Geriausia maišyti sultis lygiomis dalimis su vandeniu (ir tik tuo atveju, jeigu vaikas nealergiškas).
 
Arbata (ypač žalioji) turėtų atsirasti vaiko racione ne anksčiau kaip sulaukus 3 metukų. Duoti jos galima vieną kartą per dieną. Arbatoje yra antioksidantų ir bioflavonoidų, padedančių kovoti su infekcijomis. Jei kalbėtume apie natūralias žoleles (ramunėles, mėtas, erškėtuoges), tokios arbatos stiprina organizmą, pasižymi raminamuoju ir antiseptiniu poveikiu.
 
Kompotas ir kisielius. Tai – nepakeičiami gėrimai šaltuoju metų laiku, nes turi daug vitaminų ir mineralinių medžiagų, tačiau gerti juos galima ir dažniau. Svarbiausia būti tikriems, kad vaikas nėra alergiškas kuriam nors komponentui.
 
Vaikams visiškai netinka kava, stipri juodoji arbata, tirpūs ir saldūs gazuoti gėrimai. Juos iš atžalų raciono būtina išbraukti.

Komentarai (1)

sss 2021-03-08 14:20
nepadejo m,ano vaikas mire

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai