Naujagimio odos priežiūra (II dalis)

Net jeigu vaikučio odelė prižiūrima kone idealiai, reta kuri mamytė išvengia problemų. Jų gana daug, ir visos jos įvairios.

Iš pradžių apžvelkime atvejus, kai odos pokyčius lemia jos ypatybės, tačiau gydymo nereikia.

Paprastoji eritema. Tai odos paraudimas (pirmosiomis naujagimio gyvenimo valandomis – su melsvu atspalviu), pasireiškiantis pirmą kartą nuvalius odelę arba išmaudžius vaikutį. Paprastai antrąją parą po gimimo paraudimas tampa dar ryškesnis, tačiau baigiantis savaitei jis užgęsta. Kaip eritema pasireikš, kiek laiko truks, priklauso nuo vaikučio brandos – jeigu mažylis gimė išnešiotas, užteks savaitės, jeigu per anksti – gali prireikti dviejų ar net trijų.

Fiziologinis pleiskanojimas. Atsiranda 3–5 gyvenimo dieną. Ypač daug pleiskanų ant pilvuko ir krūtinės.

Toksinė eritema. Tai panaši į alergiją odos reakcija. Daugeliui naujagimių 1–3 gyvenimo dieną atsiranda nedidelių iškilų baltų mazgelių, kurių pagrindas gali būti paraudęs. Kartais susiformuoja pūslytės su baltu turini. Dažniausiai toksinės eritemos elementai aptinkami ant krūtinės ir pilvo, rečiau – ant veido ir galūnių. Jos niekada nebūna ant delnų, pėdų ir gleivinės. Po 1–3 dienų gali atsirasti naujų darinių, tačiau paprastai per 3 dienas bėrimas praeina. Vaikutis jaučiasi gerai, temperatūra būna normali. Gydymo nereikia, tačiau jeigu bėrimas itin gausus, skiriama vaistų nuo alergijos.

Milijos – tai balsvi-gelsvi 1–2 mm dydžio iškili mazgeliai, dažniausiai randami ant šnervių, panosėje, kaktos srityje, retais atvejais – ant viso kūno. Su šia problemėle susiduria apie 40 % naujagimių. Jeigu yra uždegimo požymių (oda aplinkui parausta), mazgelius būtina tepti 0,5 % kalio permanganato tirpalu.

2 psl. »

Komentarai (5)

Nesvarbu 2012-05-31 14:08
vaiko oda gerau naudog vaikiško krema mes ji turime baby krema vaikiška aš ji naudoju ant veido jis labai geras odai vaikams,tai nebutina eiti pas daktarus del kažkoki del odos na jeigu turi patarimu Liepa tai sakyk.
Liepa 2012-02-03 16:10
pamenu kaip mano vaiko odele pagelto. as tada ne nebuvau girdejusi kad pirmomis gyvenimo dienomis tai visiskai normalu. supanikavau baisiausiai, tiesiai i ligonine islekiau :)
Močiutė 2012-02-03 12:45
Mano dukra jau užaugo, bet nors gydytojai ir sakė, kad dermatitas praeis, išaugs, bet ir dabar turi dė jo problemų.
Laura 2012-02-03 11:11
Bjauriausias dalykas yra dermatitas :(
Ligita 2012-02-03 09:23
Skaitau ir galvoju: įdomu ar yra nors viena liga, kuria maniškis nepersirgęs? Jau su oda tiek problemų turėjome... Nors tikrai laikausi visų higienos reikalavimų :(

Kūdikių higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai