Naujoji karta verčia keisti požiūrį į ugdymo procesą

Kaip kūrybiškai ugdyti šiandieninę kartą, kuri nuo mažų dienų pripratusi prie naujausių technologijų ir internetas jiems suteikia neribotą informacijos srautą? Ar auklėtojas, mokytojas jiems dar gali būti autoritetas? Koks turi būti rytdienos mokytojas? Atsakymų į šiuos klausimus bus ieškoma parodose „Mokykla“ ir „Vaikų šalis“, kurios šiemet akcentuoja kūrybingos asmenybės ugdymo temą. Šiai temai pristatyti parodose vyks daugiau kaip 200 renginių: konferencijų, seminarų, diskusijų, forumų, pranešimų ir kt. Registracija į juos jau prasidėjo ir, ją vykdančio Ugdymo plėtotės centro duomenimis, vien per pirmąją dieną prisiregistravo 500 klausytojų.

Pasak renginių koordinatorės Justinos Sajės, parodų renginiuose bei interaktyviose klasėse mokytojų ir mokyklos vadovų lauks paskaitos apie ugdymo organizavimo bei kitas naujoves, apie tai, kaip sukurti mokyklą, kur mokytojas mielai moko, o mokiniai mielai mokosi. Pedagogai bus kviečiami diskutuoti apie tai, kaip kūrybingumą paversti kasdieniu mokyklos įpročiu, koks mokytojo vaidmuo padeda „atrakinti“ vaiko saviraišką ir kaip atpažinti kūrybiškumą žlugdančius veiksnius. Bus svarstomi ir XXI a. švietimo iššūkiai – kaip parengti kūrybingus, inovatyvius piliečius, mokančius lanksčiai prisitaikyti prie greitai besikeičiančio pasaulio. Vyks ir apskritojo stalo diskusija apie rytdienos mokytojus. Savo įžvalgomis apie pedagogams tenkančius iššūkius ir galimybes joje dalinsis švietimo ekspertai iš Lietuvos, Estijos, Vokietijos. Pirmą kartą vyks ypač aktuali diskusija apie lietuviškos tapatybės emigracijoje išsaugojimą ir lituanistinio švietimo užsienyje perspektyvas.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai