„Neidealios“ mamos kompleksas

Daugelį būsimų mamyčių dar prieš gimdymą užklumpa ne pačios maloniausios mintys, pavyzdžiui: “O kas, jei aš būsiu labai bloga mama?”, “Kas, jei nemokėsiu pasirūpinti savo vaiku ir duoti tai, ko jam reikia?” ir t.t. Tokios ir panašios pesimistiškos mintys neleidžia džiaugtis gimsiančiu stebuklu. O juk logiškai pagalvojus vien tai, kad būsimai mamytei kyla nerimas dėl savo vaikučio ateities, jau yra geros mamos požymis.

Viena iš pagrindinių problemų – tai nuolatinis savęs lyginimas su aplinkiniais. Labai svarbu prisiminti, kad “idealus” kaimynės vaikas ir pati “ideali” kaimynė tėra mūsų pačių susikurta iliuzija. Niekas negali žinoti, kas vyksta už uždarų durų. O tai, ką matome viešumoje – nebūtinai privalo atitikti realybę. Sakai, ji spėja ir vaikutį pasupuoti, ir namus idealiai susitvarkyti, ir dar vyrui laiko atranda? O ar pagalvojai, kad galbūt jos mažylis tiesiog labai ramus ir nereikalaujantis dėmesio, todėl jai lieka pakankamai laiko visiems kitiems darbeliams? Nustok lyginti save su kitomis mamomis, nes tai – tiesiog beprasmiška.

Dar vienas dažnas variantas: tu bloga mama, nes nusprendei samdyti auklę ir pati, palikusi vargšą, bejėgį vaiką, grįžai į darbą. Jei tave užklupo tokios mintys, greičiausiai kažkas “leptelėjo” tai, ko nereikėjo. Ir labai tikėtina, kad tai buvo ne kas kitas, o vyresnio amžiaus giminaičiai... Taip, taip... Daugumai mamyčių yra tekę girdėti “O mūsų laikas taip nebuvo... Patys vaikus auginom... Jokių auklių neturėjom”. O kur dar visos istorijos apie tai, kokiomis sąlygomis anksčiau vaikučius auginti reikėjo, esą, dabar tai daryti vienas juokas ir malonumas. Pripažinkime, tokie žodžiai iš tiesų gali įsprausti į kampą. Bet pagalvokime logiškai: juk yra kažkokia konkreti priežastis, dėl kurios tu nusprendei grįžti į darbą. Galbūt negrįžusi tu  prarastum darbo vietą arba tiesiog nerimauji dėl savo ir mažylio finansinės ateities? Nejaugi tai – blogos mamos požymis? Galų gale, laikai keičiasi. Seniau gal ir nebuvo auklių, užtai kiekvienas vaikas turėjo lygias galimybes lankyti darželį, o šiais laikais, kaip žinia, patekti į darželį nėra taip paprasta, kaip galima būtų tikėtis.

2 psl. »

Komentarai (3)

Luka 2012-05-29 17:35
Niekada nelyginkite savęs su kitomis mamomis. Visada atsiras gražesnių, gabesnių, labiau pasiturinčių, ir šiaip geresnių. Būkite savimi, būkite vienintelė :) štai kas svarbiausia
Virgulė 2012-05-29 15:38
Net jeigu mama ir ideali, kartais tėtis širdžiai mielesnis :)
nina 2012-05-29 14:06
idealių nėra todėl kompleksuot beprasmiška

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai