„Nekaltas“ tėvų melas (I dalis)

Niekam nėra paslaptis, kad vaikų ir suaugusiųjų psichika skiriasi, tačiau tai dar nereiškia, kad mažieji šeimos nariai yra kvailesni. Kartais nutinka ir taip, kad jie protingesni už du suaugusiuosius kartu paėmus – skirtumas tik tas, kad vaikai dar nepatyrę, todėl juos būna nesudėtinga apgauti. Tėvai tuo dažnai naudojasi, tačiau melas anksčiau ar vėliau išaiškėja, o pasekmės būna labai nemalonios.

Melas kaip galimybė išvengti konflikto

Kartais taip sudėtinga susišnekėti su vaiku... Dėl kokių nors priežasčių nusileisti tėvai negali, tačiau matyti atžalos ašaras taip pat nėra malonu. Neretai suaugusieji pameluoja, nenorėdami duoti to, ko trokšta mažylis. Žinoma, kiekviena šeima eidama į parduotuvę vadovaujasi savomis taisyklėmis ir filosofija, tačiau, pavyzdžiui, vis tiek meluojam, kad „nėra pinigų“. O juk problema net ne finansai – tiesiog žinome, kad visko nupirkti neįmanoma.

Dėmesio nukreipimas

Mažų vaikų dėmesys būna labai nepastovus, o norai keičiasi dar greičiau. Net jeigu mažylis jau moka šiek tiek kalbėti, tėvai visada gali jį pergudrauti ir nukreipti dėmesį kitur. Vis dėlto pastebėtina, kad kai vaikutis sulaukia 2–2,5 metų, toks elgesys sulaukia audringos reakcijos, yra vertinamas kaip ignoravimas ir nepagarba jo asmenybei. Ir visai nesvarbu, ar tu sakysi „Oi koks skanus pyragas namuose laukia!“, ar „Žiūrėk, tas dėde panašus į klouną“ – tu tik pademonstruoji, kad vaikui nepavyko perteikti to, ką jis norėjo. Jis jaučia, kad jį atstumi, nuveji kaip musę. Kai kurie tėvai iš susidariusios situacijos sukasi ne tik nukreipdami dėmesį, bet ir moralizuodami: „Nori tokios voverytėS? O ji tikrai miela... Labai panaši į kiškutį, kurį tu užkišai už sofos ir pusę metų nežaidei“. Manipuliavimas kaltės jausmu negarbingas, be to, vaikas nustoja pasitikėti tėvais.

2 psl. »

Komentarai (4)

Egle 2012-09-26 17:25
Sutinku su strapsniu, bet man noretusi ne tik problemu isvardinimo, bet daugiau sprendimo budu.
Raimonda 2012-08-23 11:09
paskaičiau abi dalis, privertė susimąstyt
Joana 2012-08-23 08:11
meluoti visada patogiau, bet naudos... Na, nepykit, bet nėra
Erika 2012-08-21 14:00
aš manau, kad be melo vkai kuriais atvejais vis dėlto negalima išsiversti

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai