Nemalonūs nėštumo simptomai

Daugelis moterų džiaugiasi būsimu šeimos pagausėjimu, tačiau turi iškęsti daugybę ne pačių maloniausių simptomų. Net jeigu nėštumas nėra komplikuotas, kai kurių iš jų, rodos, galėtų ir nebūti. Kartais jie suteikia ne tik didelių nepatogumų, bet ir pagrindo nerimauti tiek būsimajai mamytei, tiek ją prižiūrinčiam gydytojui, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad jis imsis kokių nors priemonių. Geras gydytojas ne visada skiria nėščiajai vaistų – tik tada, kai tai yra būtina. Pakalbėkime apie tokius simptomus ir išsiaiškinkime, ką galima padaryti, kad jie per daug neapkartintų tavo gyvenimo.

Pilvo skausmai

Toli gražu ne visada pilvo skausmai reiškia, kad nėštukei kažkas negerai, kad jos mažyliui gresia koks nors pavojus. Nemalonius momentus, susijusius su pilvo raižymu pirmaisiais mėnesiais ir pilvo bei kryžkaulio skausmais po 5 mėnesio, reikia aptarti su gydytoju. Greičiausiai jis pasiūlys gerti vitaminus, išrašys raumenis atpalaiduojančių preparatų. Pati situaciją gali palengvinti ne vaistais, o reguliariu poilsiu.

Pieno liaukų skausmai

Didžiajai moterų daliai nėštumo laikotarpiu krūtinė tampa daug jautresnė, nei įprastai, neretai skauda krūtų spenelius. Labiausiai šie požymiai neduoda ramybės pirmąjį nėštumo trimestrą. Tu gali pasakyti tai savo gydytojui, tačiau jis greičiausiai jokių priemonių nesiims ir nieko tau neišrašys. Tu turėtum pasirūpinti, kad liemėnėlė nebūtų per ankšta, kad rūbai nespaustų krūtinės, būtų patogūs, pasiūti iš natūralių medžiagų. Specialistai nepataria spenelių tepti kremais ir losjonais.

Nemiga

Šis simptomas paprastai pasireiškia jau nėštumo pabaigoje. Tai susiję su diskomfortu, patiriamu gulint, vaiko judesiais, mėšlungio atsiradimu. Pačiais sunkiausiais atvejais gydytojas gali išrašyti lengvų migdomųjų. Padėti sau gali nepersivalgydama prieš miegą, nenaudodama kofeino turinčių produktų, darydama atpalaiduojamuosius pratimus, pakeisdama miego pozą (daugumai nėščiųjų lengviausia užmigti ant kairiojo šono). Tavo lova neturi būti per minkšta.

2 psl. »

Komentarai (23)

Nade 2022-06-22 00:32
Viktorija, ar menesines buvo praeita men? Ir ar si buvo? Jei taip tai nesi, jei ne darykis nestumo testa ir keliauk pas gine
Viktorija 2022-06-01 11:42
Sveikos as nezinau ir byjau eiti pas daktarus pilvas ispustas ir puce o ismaksties byra gabaliukai balti ir dure pilva ar galiu buti nescia
Daiva 2019-08-16 13:04
Ar gali būti,kad prieš mensruacines pastojau
Migle 2019-03-01 18:30
Sveiki! Norejau pasiteiraut ir sulaukt jusu nuomoniu. Esu jauna mergina.. Man veluoja 4d menesines, skauda krutis, is maksties bega baltas skistis, daznai pikina kai pavalgau, labai daznai skauda pilva. Kas tai gali but?
Sandra 2019-02-15 18:17
Labai jau neapgalvotai parasytas straipsnis.
Nuovargis ir mieguistumas

Pirmaisiais mėnesiais nuovargį ir mieguistumą galima jausti be jokių ypatingų priežasčių. Daugiau ilsėkis, miegoti tiek, kiek patinka, venk pervargimo, prigulk pailsėti dieną.

Labai tai yra imanoma dirbanciai nestukei!!!
Nei rupi darbdaviui nei ka tu pavargus ar ne!!
Justina 2017-07-11 19:49
Sveiki! Šiandien ėmė tepinėlį iš makšties , ir pasirodė truputį rausvų kraujo dėmelių. Bet dabar lyg jau ir nebėra , ar čia reikėtų sunerimti ar ne?
Agata 2017-06-06 14:50
Labukas gal galit man padeti as jau nzn ka daryt. Paskutines 2men sergu po 3d nors anksciau 5,7d ir si menesi pajutau kad man pilvas padaugejo sunku pilve taip atrodo kad ten yra kaskas buna pikina stuburas skauda ir i pc vis dazniau vaikstau nejaugi galiu but nescia??
Monika 2016-11-18 07:48
Sveikos merginos,kadangi as cia naujoke,pasidariau nestumo testa ir jis labai maloniai nustebino
samanta 2016-07-07 20:35
noriu paklausti ka reiske pilvo tempimas pilvo apace ir nugaros skausmas bet nepykina ne nk nesuprantu kas gali buti ir pilvas pastambejes ir kietas ir jauciu kaskokius kai spyrima
Saule 2016-07-01 10:39
Nestumas tai man ne dziaugsmas.Tave bjauroja ir turi buti laiminga? per gimdyma kaip mesinej karpo,pjausto... Vaikas laime. Bet tas pragaras iki to...

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai