Nėščioji taip pat turi būti graži!

Nėštumas – ne liga, o natūrali būsena, tad savo išvaizda moteriai reikia rūpintis taip pat, kaip ir bet kuriuo kitu metu. Vis dėlto pagrindiniai sveikatos rodikliai (plaukų, nagų, dantų ir odos būklė) dažniausiai šiuo periodu ne itin džiugina – mūsų kūnas devynis mėnesius ruošiasi motinystei, tad jam reikia ypatingos priežiūros ir dėmesio.

Plaukai

Daugelis būsimųjų mamyčių atkreipia dėmesį, kad jų plaukų būklė pagerėja, ypač tada, kai prasideda antrasis nėštumo trimestras. Kodėl taip nutinka?

Antrąjį trimestrą bendra moters savijauta normalizuojasi, toksikozė ir kitos problemos lieka praeityje. Dėl estrogenų poveikio pagerėja net ir labai sausų bei trapių plaukų būklė (jie ne taip smarkiai slenka, gražiau atrodo). Jei kalbėtume apie riebaluotis linkusius plaukus, nėštumo metu gali atsirasti šiokių tokių problemų: jie atrodo sulipę, kaip neplauti, praranda gyvybingumą. Išspręsti viską galima reguliariai plaunant galvą švelniu šampūnu ir naudojant kondicionierių, po plovimo išskalaujant plaukus ir naudojant specialias kaukes bei kremus, taip pat per daug nepiktnaudžiaujant džiovintuvu (jis, viena vertus, sausina plaukus, kita vertus – karšta oro srovė skatina riebalinių liaukų veiklą, tad  galvą tenka plauti gerokai dažniau).

Daug svarbesnės problemos, nėštumo metu kylančios dėl baltymų trūkumo plaukuose. Jeigu jų nepakanka, plaukai tampa sausi ir labiau pažeidžiami. Išspręsti bėdą padeda intensyviai priežiūrai skirti kondicionieriai.

Neįmanoma numatyti, kaip nėščiosios organizmas sureaguos į daugelį procedūrų, tad jai geriau nedažyti plaukų – tai padės išvengti alerginių reakcijų. Jeigu laukiesi ir labai nori šiek tiek paryškinti jų spalvą, geriau naudok natūralius dažus.

2 psl. »

Komentarai (2)

Milda 2012-01-24 13:49
O man atvirkščiai :( riebalavosi, nežinojau, kur dingt. Tik išplauni, ir vėl sulipę. Slinkti dar nepradėjo, bet jau esu tam morališkai pasiruošusi :)
Živilė 2012-01-24 11:54
Nėštumo metu mano plaukai buvo nuostabūs, bet, kaip ir daugeliui mamyčių, po gimdymo ėmė smarkiai slinkt

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai