Nėštumo kalendorius. 19 savaitė

Apie vaiką: tavo vaikučio ūgis dabar siekia nuo 13 iki 15 centimetrų, o sveria jis apie 200 gramų. Sunku netgi įsivaizduoti, kad gimdamas jis svers 15 kartų daugiau, negu dabar!

19-tą savaitę didžiausi vaikučio pokyčiai yra susiję su nervų sistema. Tu jau žinai, kad nervų sistemos (galvos ir stuburo smegenų) užuomazgos atsiranda 4-tąją embriono gyvenimo savaitę. 6-tosios savaitės metu susiformuoja pagrindinės centrinės nervų sistemos dalys – priekinės, vidurinės, galinės ir stuburo smegenys. 7-osios savaitės metu įvyksta dar vienas svarbus pokytis: priekinės smegenys pasidalina į dvi dalis, kurios vėliau taps smegenų pusrutuliais.

Dabar mažylio nervų sistema taip patobulėjo, kad skirtingos smegenų sritys pagaliau pradeda aktyviai veikti, tai yra kiekviena dalis padeda mažyliui vystyti jutimus: klausą, regą, lytėjimą, skonį ir t.t. Todėl įsitikinimas, kad mažylis mamytės pilve nieko negirdi ir nieko nejaučia – labai klaidingas. Iš tiesų vaikutis nuolatos girdi mamos širdies plakimą, kraujagyslėmis tekantį kraują, pilvuko gurgimą ir net balso tembrą.

Apie tave: tikriausiai pastebėjai, kad tavo svoris nuolatos auga. Nuo nėštumo pradžios iki dabar tu greičiausiai priaugai nuo 3,6 kg iki 6,3 kg. Tavo mažylis kol kas sveria tik 200 gramų, taigi kaip pasiskirstė visas likęs svoris? Placenta šiuo metu sveria apie 170 gramų, vaisiaus vandenys -320g. Lygiai tiek pat sveria ir pati gimda – dar 320 g. Neabejojame, kad pastebėjai, jog tavo krūtinė taip pat padidėjo. Kiekviena krūtis sveria po 180g.

Augant svoriui tu gali greičiau pavargti nuo paprasčiausių darbelių, todėl pirmiausia, ką turi padaryti, tai įsigyti tinkamą avalynę, kad vaikščioti būtų patogu. Dienos pabaigoje tu vistiek jausiesi išsekusi, todėl pasirūpink ir patogiu poilsiu. Įprastomis dienomis dažniausiai ilsimės tiesiog prigulę, tačiau dabar, kai laukiesi vaikučio ir tavo pilvas jau pakankamai didelis, atsigulus gimda gali spausti ir sukelti diskomfortą, todėl patariame įsigyti patogių pagalvių, į kurias galėsi atsiremti ir ilsėtis pusiau sėdomis.

Savaitės klausimas: kodėl nėštumo metu retkarčiais netikėtai iš nosies ima bėgti kraujas, o valantis dantis kraujuoja dantenos?

Dažniausiai kraujoplūdį iš nosies sukelia paspartėjęs kraujo tekėjimas. Jei kraujavimas nedažnas ir negausus, nėra nieko baisaus. Pakanka pirštais užspausti nosies pagrindą ir pridėti šiek tiek ledo, kad dingtų paburkimas.

Dantenų kraujavimas gali pasitaikyti visiems žmonėms, tačiau nėščiosioms jis gali paūmėti dėl hormonų atplūdžio. Įprastai dantenų kraujavimas rodo uždegimą, kuris gali atsirasti dėl tarpdančiuose įstrigusių maisto likučių, kuriuose įsikuria bakterijos. Bet kuriuo atveju geriausias sprendimas – apsilankyti pas odontologą, kuris apžiūrės dantukus ir patars kaip elgtis toliau.

Gydytojas gali norėti atlikti keletą dantų nuotraukų arba skirti tau vaistų, todėl svarbiausia – nepamiršk paminėti, kad laukiesi vaikučio.

Komentarai

II nėštumo trimestras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai