Nesirgti padeda vitaminai ir gera nuotaika

Nors atrodo, kad vasarą imunitetas stipresnis savaime, rūpestingi vaistininkai pastebi paradoksą — dažnas suserga būtent šiuo metu, nes pernelyg pasitiki natūraliai gaunamų vitaminų veiksmingumu.

Pasak, „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Joanos Griškevičienės, visgi labai svarbu, kaip ir kur vaisiai bei daržovės užauginti, kiek juose iš tiesų yra naudingų medžiagų.

Imunitetui reikia padėti

Pasak vaistininkės, peršalimo banga prasideda dar vasarai nesibaigus, o ypač suaktyvėja virusiniai susirgimai. Tai lemia atvėsę ir permainingi orai, netinkama apranga bei silpnas imunitetas. Nors vasarą valgome daugiau šviežių vaisių, uogų, daržovių, dažnai to nepakanka. „Vasaros pabaigoje, rudens pradžioje žmonės į vaistinę ateina jau ne tik preparatų imunitetui stiprinti, bet ir vaistų rimtam gydymui. Vasarą imuniteto stiprinimu žmonės rūpinasi natūraliais būdais, tačiau to pakanka ne visada, todėl skubama įsigyti ir įvairių maisto papildų, vitaminų“, - teigia J. Griškevičienė.

Specialistė rudenį rekomenduoja vartoti antivirusinį poveikį turinčius preparatus su ežiuole, imunitetą stiprinančius maisto papildus su šeivamedžiu, citrusinių vaisių bioflovanoidus, vitaminą C, vitaminų kompleksus su amino rūgštimis. Taip pat vaistininkė pataria sveikai maitintis, kol dar yra, valgyti šviežias daržoves, imbierą, gerti šeivamedžio ar šalavijo arbatą bei nepamiršti geros nuotaikos.

„Kuo žmogus į viską žiūri pesimistiškiau, tuo jis blogiau jaučiasi. Pasitaiko, kad netgi nesant jokių susirgimų, atsiranda neurologinių skausmų, dilgčiojimų. Kuo žmogus laimingesnis, kuo mažiau problemų savo gyvenime ir savijautoje jis įžvelgia, tuo mažiau jų ir yra“, - įsitikinusi J. Griškevičienė.

Kaime žmonės sveikesni

Rūpestinga vaistininkė sako pastebinti, kad miesto ir kaimo vietovių gyventojų sveikatos būklė dažniausiai yra skirtinga, taip pat skiriasi ir šių žmonių nusiskundimai. „Kaime žmonės paprastai būna sveikesni. Taip yra dėl to, kad jie valgo natūralesnį, neperdirbtą maistą, juos teigiamai veikia ramesnė kaimo aplinka. Dėl šių priežasčių geriau veikia imuninė sistema, širdis būna sveikesnė. Pati taip pat gyvenu kaime, tik dirbu Vilniuje, todėl jaučiuosi sveika ir šeimoje sveikatos problemų kyla gerokai mažiau“, - sako J. Griškevičienė.

Pasak jos, itin didelę įtaką sveikatai daro požiūris į gyvenimą. „Kaime žmonės labiau atsipalaidavę, o mieste daug skubėjimo. Įtampa, stresas labai neigiamai veikia imuninę sistemą, trikdo ląstelių veiklą ir sukelia daugelį ligų. Norint nesirgti, reikėtų vengti streso ir stiprinti imunitetą, nes nusilpęs pats savaime dažniausiai jis neatsistato“, - sako rūpestinga vaistininkė.

Komentarai

Psichologija

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai