Nėštumas ir kompiuteris - kaip tai suderinti?

Kompiuteris – tai daiktas, be kurio daugeliui iš mūsų jau sunku įsivaizduoti savo gyvenimą. Tai – bendravimo ir darbo priemonė, kai kuriems – žaislas, o dar kitiems – tiesiog būtinybė. Visiems puikiai žinoma, kad reikėtų riboti prie jo praleidžiamą laiką, tačiau į specialistų rekomendacijas neretai vis tiek žiūrima pro pirštus. Labiau įsiklauso tik nėščiosios – juk dabar jos atsakingos ne tik už savo, bet ir už savo būsimo sūnelio arba dukrytės sveikatą.

Gydytojai nesutinka, kiek kompiuteris pavojingas. Iš jų galima išgirsti daug patarimų – pavyzdžiui, pasistatyti darbo vietoje kaktusą, pridengti pilvą folija ir kt. Kiti gi pagąsdina baisiomis istorijomis. O kaip yra iš tikrųjų? Ar reikia baimintis?

80-aisiais iš tiesų buvo atliekami eksperimentai, kurie patvirtino didelę persileidimo rizką nėščiosioms, tačiau tais laikais stikliniai ekranai iš viso nebuvo padengiami jokia apsauga, vadinasi, spinduliuotė veikdavo daug stipriau, negu mūsų dienomis. Ir šiaip – monitorius nėra radiacijos ir jonizuojančios spinduliuotės šaltinis. Monitorius skleidžia elektromagnetines ir elektrostatines bangas, kurios neskatina persileidimo ir nepažeidžia genų. Tokios spinduliuotės daroma žala minimali, o jeigu dar pažiūrėtume į savo televizoriaus ekrano dydį, išeis, kad jis kenksmingesnis dvigubai. Vis dėlto pastarasis jungiamas ne taip ir dažnai, kadangi daugeliui iš mūsų visiškai užtenka ir kompiuterio.

Išeina taip, kad žmonės daug labiau bijo hipotetinio, tegul ir visai mažyčio, pavojaus, o ne realios ir patvirtintos grėsmės – kad galima susigadinti akis, sužaloti stuburą ir panašiai.

Kokios gali būti darbo kompiuteriu pasekmės ir kaip sumažinti neigiamą šio prietaiso poveikį?

2 psl. »

Komentarai

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai