Nėštumo kalendorius. 13 savaitė

Apie vaikelį: tavo mažylio ūgis šiuo metu siekia nuo 6,5 iki 7,8 centimetrų, o sveria jis maždaug 14-20 gramų. Dabar jis jau primena persiką. Pirmasis nėštumo trimestras baigėsi, o kartu su juo pasibaigė ir embriono laikotarpis. Sveikiname, tavo viduje jau oficialiai auga vaisius.

Pats aktyviausias vaisiaus vystymasis prasidės jau dabar, o baigsis tik maždaug 24-tąją savaitę. Jei palygintume mažylio ūgį, nuo 7-tos savaitės jis paauga dvigubai. O štai didžiausi svorio pokyčiai buvo pastebimi 8-10 savaitėmis.

Nuo šiol galima stebėti gana įdomų reiškinį: iki šiol sparčiai didėjusi kūdikio galvytė po truputėlį mažina augimo tempus, taigi jei 13-tosios savaitės metu galva sudaro maždaug pusę bendro vaikučio ūgio dalies, tai 21-ąją savaitę galvytė sudarys tik trečdalį viso ūgio. Kitais žodžiais tariant, pagaliau atėjo metas sparčiau vystytis kūneliui.

Daug džiaugsmo sukelia ir pasikeitęs mažylio veidukas: visi bruožai smarkiai išryškėja, o akys vis labiau artėja viena prie kitos. Ausytės taip pat jau randasi savo vietose. Žodžiu, tavo mažasis džiaugsmas jau tikras žmogutis.

Apie tave: tavo gimda ir toliau sparčiai plečiasi. Užpildžiusi visą laisvą ertmę tarp klubų, ji pamažu plėsis į viršų, taigi jau visai netrukus pilvukas išryškės.

Tikėtina, kad šios savaitės metu priauga dar kelis šimtus gramų ir netgi pastebėjai, kad tavo talija tiesiog išnyko. Puiku! Tai reiškia, kad jau metas pradėti dairytis nėščiosioms skirtų drabužėlių, o kol kas tiesiog susirask keletą laisvesnių suknelių, palaidinių ir kelnių, kad tavo liemuo nebūtų suveržtas.

Savaitės klausimas: kada nėščiajai galima pradėti sportuoti ir kokį sportą geriausia rinktis?

Nėštumas – ne liga, todėl sportuoti nėščiajai galima visą laiką. Žinoma, jei nėra kažkokių ypatingų aplinkybių, pavyzdžiui padidintos persileidimo tikimybės. Tu tikriausiai puikiai žinai, kad pirmuosius tris nėštumo mėnesius vaikutis dar tik bando įsitvirtinti, todėl šis laikotarpis yra pats grėsmingiausias.

Jo metu būsimoms mamytėms patariama būti atsargesnėms, todėl aktyvų sportą geriau pamiršti. Ir vis dėl to sportuoti tikrai niekas nedraudžia. Tereikia pasirinkti priimtinas sporto šakas, kurios teiks malonumą tau pačiai ir nebus žalingos tavo kūdikiui.

Sportuoti galima tiek namuose, tiek lauke ar sporto klubuose. Dažniausiai nėščios moterys mėgsta rinktis vandens sportą. Vandens treniruotės labai nevargina, kadangi palengvina papildomą svorį, be to – gaivus vanduo sumažina kojų pabrinkimą, varginantį daugumą nėštukių.

Jei tau nepatinka vanduo, gali mėgautis paprasčiausiu vaikščiojimu gamtoje.  Pasivaikščiojimai parke ar miške suteiks ne tik fizinio aktyvumo, bet ir sveiko nuovargio, kuris nuolatos atsiranda pabuvus gamtoje.

Sportuoti galima ir namuose. Internete gausu įvairiausių pratimų, tinkančių nėščiosioms, tačiau jei nenori rizikuoti ir nežinai, ar tavo atliekami pratimai yra saugūs, gali užsirašyti į specialius nėštukių kursus, kuriuose trenerė tave apmokys ir vėliau visus pratimus galėsi atlikinėti viena.

Komentarai

II nėštumo trimestras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai