Nėštumo kalendorius. 36 savaitė

Apie vaiką: šią savaitę mažylis sveria maždaug 2,75 kilogramo, o jo ūgis pasiekė 46 centimetrus. Atrodo, kad vaikutis auga ne dienomis, o valandomis.  

Jei pažvelgtum į savo vaikutį, pamatytum kaip stipriai pasikeitė jo veidukas. Skruostukai labai suapvalėjo.
Kadangi dabar mažylis nuolatos čiulpia savo pirštuką, taip ruošdamasis žindymui, skruostai nuolatos turi veiklos, taigi sparčiai vystosi. Nors vaikučio kaulai sparčiai tvirtėja, kauliukai kaukolėje vis dar gana minkšti, tačiau taip ir turi būti, nes gimdymo metu jie šiek tiek susiplos, kad galvytė lengviau pralįstų pro gimdos takus.
Kartais gimusio kūdikėlio galvytė būna gana keistos formos, bet per  kelias savaites atsistato ir kauliukai pradeda tvirtėti.  

Apie tave: gimda pailgėjo dar 1 centimetru ir dabar jos ilgis siekia 36 centimetrus, o virš bambos ji pakilusi 14 centimetrų. Per kelias pastarąsias savaites taip papilnėjai, kad tikriausiai imi galvoti, jog tuoj netilpsi pro duris.   

Kadangi gimda jau beveik pasiekė krūtinkaulį, kvėpuoti darosi vis sunkiau, o mažylio judesius imi jausti tiesiog po širdimi. Labai  tikėtina, kad  atsirado naujų nelabai malonių nėštumo reiškinių,  pavyzdžiui padidėjęs plaukuotumas. Įprastai vieniems plaukams išaugus, senesnieji iškrenta ir taip palaikomas balansas. Nėštumo metu  siaučiantys hormonai tą balansą suardo, todėl senesnieji plaukai  gali neiškristi. Štai taip ir atsiranda padidėjęs plaukuotumas. Pagimdžius hormonai normalizuosis, taigi ir šis nelabai malonus reiškinys išnyks.  

Dabar tavo mažylį supa didžiausias amiono skysčio kiekis. Mažylis  ir toliau augs, o tavo organizmas sugers šiek tiek amiono skysčio, taip atlaisvindamas vietos kūdikiui.  

Savaitės klausimas: pastaruoju metu mane labai vargina padažnėjęs  šlapinimimasis. Ar man viskas gerai?

Padažnėjęs šlapinimasis nėštumo pabaigoje yra visiškai natūralus reiškinys, nes vis didėjanti gimda ima spausti šlapimo  pūslę,  o  sumažėjusi pūslė negali išlaikyti tokio skysčių kiekio, kokį  išlaikydavo seniau. Negana to, nemalonumų gali sukelti ir  paprasčiausias čiaudėjimas arba kosėjimas, nes tokie elementarūs  veiksniai gali paskatinti nevalingą šlapinimąsi.  

Šlapimo nelaikymas gali pasireikšti ir po gimdymo. Taip nutinka dėl pažeistų dubens dugno nervų ir raumenų.
Atstatyti šlaimo pūslės darbą padeda specialūs pratimai, treniruojantys raumenis.

Komentarai

III nėštumo trimestras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai