Nėštumo simptomai

Doriana_s / sxc.hu nuotr.

Kiekviena moteris yra individuali, todėl nenuostabu, kad ir nėštumo simptomai kiekvienai gali pasireikšti skirtingai. Vienos moterys pirmuosius organizmo pokyčius pajunta jau pirmosios pastojimo savaitės metu, kitoms tenka luktelėti kelias savaites, o yra ir tokių, kurios visai nepajaučia jokių pasikeitimų, o gal tiesiog neatkreipia į juos dėmesio?

Kaip jau minėjome, nėštumo simptomų būna pačių įvairiausių, todėl šį kartą dėmesį skirsime tik dažniausiai pasitaikantiems.

Menstruacinio ciklo pakitimai

Pirmasis ir dažniausiai pasitaikantis nėštumo požymis – tai menstruacijų išnykimas. Esant normaliam nėštumui šio simptomo neišvengia nei viena moteris. Tiesa, kai kurioms moterims pasirodo negausus kraujavimas, tačiau jo nereikėtų painioti su įprastomis mėnesinėmis.

Implantacinis kraujavimas

Kiaušinėliui prisitvirtinus prie gimdos sienelės, kai kurios moterys ima negausiai kraujuoti. Tai - implantacinis kraujavimas – vienas iš pirminių nėštumo požymių. Jei kraujavimas negausus ir neskausmingas, nerimauti nėra ko. Žinoma, atsargumas niekuomet netrukdo, todėl jei nerimauji, nebijok kreiptis į savo gydytoją, kuris atliks tyrimus ir išsiaiškins kraujavimo priežastį.

Dar viena kraujavimo priežastis gali būti hormonų svyravimai, todėl įprastu mėnesinių laiku gali pasirodyti šiek tiek kraujo.  Toks negausus kraujavimas reguliariai pasirodo 2-3 mėnesius ir labiau primena tepimą, nei tikras mėnesines. Kadangi įprasta manyti, jog pirmasis nėštumo simptomas – tai mėnesinių išnykimas, kai kurios moterys dar kelis mėnesius nesupranta, jog laukiasi vaikelio.

Krūtinės patinimas ir jautrumas

Patinusi ir jautresnė krūtinė – itin dažnas simptomas, pasireiškiantis beveik visoms moterims. Pirmuosius tokius simptomus dauguma pajunta jau 1-2 nėštumo savaitės metu. Krūtinė ne tik padidėja, tačiau taip pat tampa kur kas jautresnė prisilietimams, neretai krūtinės srityje jaučiamas nemalonus tempimas ir skausmas. Tiesa, tokius pačius simptomus kai kurios moterys jaučia ir mėnesinių metu, todėl patinusi ir skausminga krūtinė ne visuomet leidžia iš karto suprasti, kad tai – nėštumas.

2 psl. »

Komentarai (70)

Laura 2017-10-04 10:30
Sveiki, su vaikinu turėjau nesaugu lytini akta per vaisingas dieneles, tačiau vaikinas nenuleido o tik kelis sykius kaip sakant įkišo ir ištrauke. Dabar susirgau menesinemis anskciau nei turejau ir kraujavimas negausus, esu dar jauna ir vaikelio tikrai nenoriu, kaip manot ar galiu buti nescia?
Giedrė 2017-09-19 18:04
Sveikos, patarkit... su vyru turejom meile be apsaugu, pries pat mm, jos atejo. Veliau is kart po mm 2 dienos, vyras manyje paliko seklos. Po 2sav kazkur, atsirado nuovargis, tempimas pilvo apacioje, temp 37 ir siek tiek daugiau, akyse baisiai aptemdavo, svaigdavo galva, ja skaudedavo, mieguistumas ir baisus noras saldumynams. Kitos dienos turejo prasideti 21d, taciau prasidejo 19. Jos neiprastai negausios, tepimas, ir pirma karta tokios skausmingos. Ar galiu lauktis? Nestumo testa daryti dar anksti.. o leliuko visai norim :)
Luka 2017-08-03 13:08
Sveiki, noriu pasiklausti aš dabar pradejau sirgti menesinem,bet šia naktį ejau į balkoną ir apsivemiau, po to čia užvakara tvarkiaus kema malkas rinkau ir pasiemiau grebli kad lengviau galečiau padurbeti ir man akys buvo užtemusios silpnai jaučiaus ir tai pat šia naktį tai nežinau ka galvoti.. Gal ka patart ar pasakyt galit
Nesvarbu 2016-10-24 14:50
Sveikos,nesergu jau 7diena.. patinusi krutinė taip pat skauda.. siek tiek pykina. Pasidariau testą parodė jog neigiamas. Bet simptomai panašus į nėštumą...
Edita 2016-08-26 13:46
Sveikos
Ramunė 2016-08-03 13:54
Sveiki,jau 5 dienas nesergu,jaučiu nuovargį,krūtinė patinus,jautri,manau laukiuosi :)
Laura 2016-04-08 14:15
Igne apsilankyk pas ginekologa, gali buti negimdinis nestumas, mano testas teigiamas bet uzeina labai stiprus skausmas pilvo apacioje, gyd gimdoje nemato nestumo,,, eisiu darytis chorioninio tyrimo, jis parodys aiskiai kodel nera nestumo gimdoje...
Gabriele 2016-04-05 08:55
Sveikos paneles.Menesines veluoja jau 9dienas.Jauciu nuovargi,karts nuo karto maudzia dubens srityje.Ar tai gali but nestumas?Ačiū.
igne 2016-03-29 14:22
Sveiki. Pasidariau testa ir jis buvo teigiamas bes skauda pilvo apacia. Ar gali taip buti?
Auguste 2016-03-12 01:32
Labas vakaras kaip man isitikinti ar aš pastojau ar ne?Nes taip pas mane mėnesines neruguliarios ir taip dabar išgyvenu dėl asmeninių problėmų.Ar yra galimybe,kad aš susirgau menesinėmis?Prašau padėkite labai neramu...:(

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama