Nesveiki kraštutinumai – blogiausia dieta

@ Shutterstock

Niekam nėra paslaptis, kad išgirdę moksliniais tyrimais pagrįstus įspėjimus apie maisto produktų perdėto vartojimo sukeltą pavojų sveikatai mes neretai puolame į kraštutinumus – iškart griežtai jų atsisakome. Tačiau specialistai sutartinai pabrėžia, kad visi maisto produktai ar medžiagos yra būtinos ir net naudingos, tereikia jas subalansuoti. „Kategoriškai atsisakydami tam tikros medžiagos, stebuklingai nepagerinsime savijautos, nesumažinsime svorio ir nepasveiksime“, - sako gydytoja-dietologė Aušra Jauniškytė- Ingelevičienė.
 
Prancūzų ir amerikiečių virtuvėje suvartojama daug riebalų, tačiau nutukusių žmonių daugiau JAV
 
Kasmet atliekama begalė tyrimų, siekiant pagrįsti vienos ar kitos dietos veiksmingumą. Žmonės domisi, kaip jų savijautą veikia mityba ir gyvenimo būdas apskritai. Atlikus valgymo elgsenos tyrimus paaiškėjo, kad prancūzai vartoja itin daug sočiųjų riebalų, o daugeliui patiekalų gaminti ir skaninti naudojamas sviestas. Tačiau kas išdrįs prieštarauti, kad sviestas pagardina patiekalus?
 
Tyrimo rezultatai taip pat atskleidė, kad prancūzai daugiau rūko ir mažiau sportuoja nei amerikiečiai. Vis dėlto, nepaisant prancūzų nesveiko gyvenimo būdo, jų sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis yra mažesnis nei JAV, mažiau ir nutukimo atvejų. Amerikiečių mokslininkai manė, kad tai susiję su raudonu vynu, kurio Prancūzijoje išgeriama itin daug. Bet alkoholis pažeidžia kepenis, silpnina imunitetą. Todėl  buvo mėginta vieną iš medžiagų – polifenolį – įdėti į maisto papildus, tačiau pakartotiniai tyrimai teigiamo rezultato nedavė. Tada pažvelgta į prancūzų valgymą – jie valgo ilgai, ramiai, lėtai, mėgaujasi maistu. Amerikiečiai valgo greitai, bėgte, valgydami dirba dar kitus darbus.

2 psl. »
Šaltinis: Grožio guru

Komentarai

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai