Nešynės (II dalis)

Jaunos mamytės dažnai pasimeta ir nežino, kokį modelį išsirinkti. Kiekviena nešynė gera, jeigu vaikutis fiziologiškai jai pasirengęs, o mamytė jaučiasi patogiai. Neverta sekti rekomendacijomis – kiekvienas vaikas vystosi individualiai, todėl bandymai parinkti nešynę ir padėtį pagal jo amžių nėra prasmingi. Yra tik keli pagrindiniai kriterijai: ar mažylis moka laikyti galvą, ar sustiprėjęs jo stuburas, ar atžala jau moka vaikščioti. Tik pagal šiuos rodiklius ir reikėtų orientuotis.

Paprastai pirmoji nešynė būna su žiedu, nors kai kurios mamos naudoja šalius – deja, šie tinkamesni tada, kai mažylis jau pats moka išskėsti kojytes. Fiziologiškai taisyklinga „varlytės“ poza – veidu į mamą. Kaip alternatyvą galima rinktis padėtį ant klubų, kad vaikas kojytėmis apimtų mamytę.

Ant nugaros pasiimti vaiką galima tik tada, kai jau esate patyrusi, ir tik tuo atveju, jeigu jam daugiau nei 4–5 mėnesiai. Jeigu mažylis gerai nulaiko galvą ir bando atsisėsti, galima naudoti majišką, greitąją arba kuprinės tipo nešynę.

O gal jūsų džiaugsmelis jau išmoko vaikščioti? Galima vėl grįžti prie nešynės su žiedu, greitosios arba kuprinės. Mažyliai vaikščioti greitai pavargsta ir tuoj pat prašosi paimami ant rankų. Kadangi jie jau gana sunkūs ir tik nedaugelis mamyčių nori ir gali juos taip nešioti, nešynės – visai neblogas pasirinkimas.

Atsižvelkite į vaiko charakterį: jeigu mažylis mėgsta pakaitomis aktyviai žaisti ir ilsėtis, ypač tiks nešynė su žiedu (galėsite jį greitai ir patogiai paguldyti į lovą). Jeigu atžalai patinka pamiegoti, tiks šalio, kuprinės tipo arba majiška nešynė.

2 psl. »

Komentarai (2)

beveik mamytė 2012-01-03 12:10
Šaunu :) iki šiol man visos nešynės atrodė daugiau mažiau vienodos
Mezgėja 2012-01-03 10:29
Man buvo sudėtinga atpratinti dukrytę. Mano galva, nešynes reikia naudoti tik tada, kai tai neišvengiama

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai