„Norėdamos sutikti savo gyvenimo meilę, pirmiausia turite pamilti save,“ - santykių specialistė Ineta Grytė

Jeigu pabandytume įsivaizduoti šiuolaikinės moters etaloną, tai tikriausiai išvystume išsilavinusią, visur nuolat skubančią karjeristę, kuri gali sau leisti džiaugtis gražiais drabužiais, kelionėmis, savarankišku ir nepriklausomu gyvenimu. Kita vertus, psichologų tyrimai vis dažniau rodo, kad šiuolainės moterys nėra laimingos – joms trūksta švelnumo, galimybės kurstyti šeimos židinį ir, paprastai kalbant, meilės.

Kalbiname vyrų ir moterų santykių specialistę Inetą Grytę, kuri parašė tikrai daug dėmesio sulaukusią knygą „Kaip susirasti svajonių vyrą?“, tačiau save moteris pristato ne kaip knygos autorę, žmogaus elgsenos ekspertę, bet kaip tiesiog „labai mylimą ir labai mylinčią moterį.“

Ineta, trumpai prisistatykite. Kaip ir kuo gyvenate, kur mokėtės ir kokį kelią nuėjote iki šios dienos?

Gimiau ir augau mažame miestelyje, kuriame visi visus pažįsta, todėl žmonių elgesys visada buvo kaip ant delno. Gal dėl to ir susidomėjau juo, dar paauglystėje žinojau, kad noriu gilintis būtent šį dalyką, todėl pradėjau į šioje srityje tobulintis lankydama seminarus Lietuvoje, vėliau ir užsienyje, visada daug skaičiau ir tiesiog stebėjau žmonių bendravimą, dariausi išvadas. Dabar gyvenu Lietuvoje, čia gerai jaučiuosi, man patinka būti senų draugių, arčiau savo šeimos ir giminaičių.

Žinau, kad seniau konsultavote įvairių problemų turinčius žmones, tačiau palaipsniui ėmėte dirbti tik su moterimis, o jūsų patirtį vainikavo knyga. Kodėl?

Tikriausiai paprasčiausias atsakymas būtų, nes aš esu moteris. Ir didžioji dalis mano draugių yra moterys... Man patinka padėti žmonėms, patinka stebėti, kaip jie patys atranda savo kelią, ima jaustis stabiliau ir ramiau, o dirbdama tiesiog pradėjau jausti, kad labiausiai padėti galiu moterims. Manau, kad  tai man sekasi geriausiai. Iš to gimė ir knyga – būsiu atvira, puikiai suprantu, kad tikrai ne kiekviena turi laiko ir pinigų lankytis pas psichologą arba klausytis įvairių (dažnai nemažai kainuojančių seminarų), o laimingos norime būti visos... Knyga tik dar vienas būdas pažvelgti į save.

O ją pradėjau rašyti paskatinta draugių, kurioms vis kalbėdavomės vakarojant kavinukėje prie arbatos puodelio ar vyno taurės – pirmiausiai juokais, o tada visai rimtai jos ėmė mane skatinti parašyti būtent tokią knygą, moters patarimai moterims. Gal be draugių postūmio dar ilgai nebūčiau ryžusis to padaryti, rašydama galvojau apie jas, pateikiau smulkmenų ir iš jų istorijų.

2 psl. »

Komentarai

Suaugusiųjų santykiai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai