Nori sulieknėti? Valgyk pusryčius!

Kelionėje link idealesnės figūros svarbus ne tik fizinis aktyvumas, bet ir teisinga, sveika mityba. Ypatingai ta, kuria pradedamas kiekvienas rytas.

Valgyti ar nevalgyti?

Per daugelį metų mokslininkams pavyko surinkti pakankamai “badavimo dietų” minusų. Viską apibendrinus, buvo padaryta išvada, kad nei viena dieta, siūlanti atsisakyti pusryčių – nėra veiksminga. Kodėl gi taip yra? Tikriausiai esi girdėjusi, kad pusryčiai – svarbiausias dienos valgis. Žmogus, kuris atsisako pagrindinio dienos maitinimosi, pasmerkia save visą dieną kankintis: jam sumažėja cukraus kiekis kraujyje, apima apatija ir silpnumas.

Norėdamas greitai atsigauti, organizmas desperatiškai reikalaus gliukozės, o tai reiškia, kad alkio jausmas bus gerokai stipresnis, nei organizmas iš tiesų jaučiasi alkanas. Smegenys, negavusios reikiamo gliukozės kiekio, kuris būtinas stabiliai veiklai, perduos organizmui signalą, ir galiausiai organizme išsiskirs adrenalinas. Adrenalinas – tai streso hormonas, kuris išsiskiria tuomet, kai organizmui reikia skubios pagalbos.

Irzlumas, silpnumas, agresija, nesugebėjimas susikoncentruoti – visa tai nepavalgymo pasekmė. Apie bandymą dirbti fizinį darbą nėra net ką kalbėti. Organizmas tiesiog nėra tam pasiruošęs.

Teorija ir praktika

Kalbant teoriškai, stabilus svorio kritimas nevalgant pusryčių yra galimas, tačiau praktiškai – nelabai. Papildomi kilogramai ištirps ne dėl to, kad sudeginsi riebalus, o dėl to, kad neteksi raumenų masės ir sutrikdysi skysčių balansą.

Nevalgydama pusryčių ir tokiu būdu erzindama savo kūną, tu pradėsi kovą pati su savimi: tavo kūnas darys viską, kad tu persigalvotum. Greičiausiai po kurio laiko tu tiesiog neatsilaikysi, nes tavo organizmas ims reikalauti daugiau ir kaloringesnio maisto. Taigi tikėtina, kad prarastas svoris grįš su kaupu.

2 psl. »

Komentarai (8)

agne 2013-07-05 09:49
beje moterys, dietos kenkia sveikatai! privaloma keisti mitybos įpročius ir daugiau judėti! tuomet būsite sveikos. Mažiau skaitinėkite apie dietas, darote tik meškos paslaugą sau. Ir dar, pietų racionas turėtu būti didžiausias, per pusryčius negalima prisivalgyti daug, per vakarienę taip pat. Sakau dėl to, nes kažkas minėjo, jog per pusryčius reikia daug prisivalgyti.
agne 2013-07-05 09:42
vaida petraityte, nemalonu skaityti jūsų komentarą, kai darote tiek daug gramatinių ir skyrybos klaidų. Žmonės, mokėkite taisyklingai rašyti, bei kalbėti.
vaida petraityte 2013-07-05 08:46
aš turiu senei jau problema su svoriu dabar sveriu 90 sveriau 95 niekaip negaliu atskyti saldominu dabar mazau perkiu man 24metai įš šiauliu esiu vaida petraityte nuo mokslu metu turiu jau problema su svoriu kaip numesti padekyt man
vaida 2012-06-05 23:21
sveiki,as valgau viska,ir gana daug,netgi pries miega...
pusryciauju darbe,mano lekste pilnesne,nei daugumos mano kolegu vyru,ir visi jie stebisi kur man tiek telpa,dirbu fizini darba...niekada netruksta man jegu...esu 25 ir sveriu 56,ugis 166cm.manau tai normalu...valgykite per pusrycius viska ir kiek tik telpa,o vakarienes ir pietu porcijas truputuka sumazinkite...svarbiausia nepamirsti truputi pajudeti po valgio ;)
Erika 2012-06-01 07:07
Net juokas ima Emilija reik ir pietus ir vakariene valgyti tik atitinkamais kiekais, tinkamu laiku ir tinkama maistą , juk visą gyvenimą nevalgysi vien pusryčiu , aišku pusryčius būtina valgyti....
emilija 2012-02-02 20:07
pietus ir vakarienes is vis galima nevalgyt jei nori sulieknet,bet pusrycius reikia normaliai pavalgyt nenoriu jum aiskyti ,bet man padejo tokia dieta
Greta 2011-12-26 23:14
*tokie
Greta 2011-12-26 23:13
Gerai, pusryčiai tokia...Hm, o kaip dėl Pietų ir vakarienės? Ką valgyti ir po kiek?

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai