Nugaros pratimai nėštumo metu

Nuolatos augantis pilvukas didina nugaros apkrovas, todėl nėštukės gali jausti nuolatinę įtampą ir diskomfortą. Padėti šiuo atveju gali keletas nugaros sričiai skirtų pratimų. Tik nepamiršk, kad prieš sportuojant, patartina pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Pirmasis pratimas: dubens kėlimas

Atsistok keturiomis taip, kad tavo rankos ir kojos būtų ištiestos, o nugara neišlinkusi. Lėtai kelk strėnas  (kad stuburas susiriestų tarsi įpykusios katės), pabūk tokioje pozoje kelias sekundes ir grįžk į pradinę padėtį. Pratimą pakartok 5 kartus.

Antrasis pratimas: atsilenkimas

Šiek tiek pražerk kojas ir atsiklaupk ant kelių. Ištiesk rankas ir atsiremk į grindis. Nejudindama rankų (viso pratimo metu jos turi remtis į žemę) lėtai lenkis atgal, suskaičiuok iki 5 ir neskubėdama grįžk į pradinę padėtį. Pratimą pakartok 5 kartus.

Trečiasis pratimas: pilvo kėlimas

Patogiai atsigulk ant nugaros ir sulenkusi kelius atremk pėdas į žemę. Rankas pasidėk prie šonų, kad delnais galėtum remtis į grindis. Neskubėdama kelk šlaunis į viršų ir lėtai grįžk į pradinę padėtį. Pratimo nekartok daugiau nei 10 kartų.

Ketvirtasis pratimas: pasilenkimai

Atsisėsk ant kėdės ir išsitiesk. Kojas šiek tiek pražerk į šonus, o rankas atpalaiduok, kad jos laisvai kabotų prie šonų. Lėtai lenkis į priekį, kad krūtinė artėtų link kelių, pabūk 5 sekundes ir neskubėdama grįžk į pradinę padėtį. Dėmesio: jei jauti nors menkiausią skausmą ar nemalonų tempimą - pratimo nedaryk.

Penktasis pratimas: nusilenkimas

Atsistok prie sienos taip, kad nugara būtų visiškai tiesi, o kojos pražergtos pečių plotyje. Šiek tiek sulenk kelius ir išlaikydama tiesią nugarą lenkis į priekį. Lėtai grįžk į pradinę padėtį. Pratimo nekartok daugiau nei 10 kartų.

Komentarai (3)

Jūratė 2012-04-25 13:25
bet kaip tas pilvas kliudo sportuot, siaubas...
Luna 2012-04-25 11:13
Paprasti ir veiksmingi pratimai. užskaitau
Labus 2011-12-27 16:24
Man nugarą skaudėti pradėjo jau 3 mėnesį, todel pradejau lankyti baseina, kad siek tiek atsipalaiduociau

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai