Odos priežiūros taisyklės

Mes taip norime, kad oda visada būtų švelni ir stangri, tarytum švytėtų iš vidaus – tai padeda jaustis jaunoms ir gražioms. Nėštumas, gimdymas ir banalus nuovargis palieka joje savo pėdsaką, tačiau žinant keletą gudrybių galima susidoroti su senėjimo ir streso požymiais.

Bet kokio odos tipo savininkės turi žinoti, kad prieš miegą nusivalyti makiažą yra būtina, kad periodiškai reikia atlikti odos valymą, ją maitinti ir drėkinti, reguliariai keisti odai skirtus preparatų kompleksus, žinoti savo odos tipą ir gyventi sveiką, visavertį gyvenimą.

Odos tipai

Tikriausiai jau žinai, kad veido ir viso kūno priežiūrai reikia skirtingų priemonių. Kad galėtum pasirinkti tinkamas, tau būtina žinoti savo odos tipą. Jų yra keturi: normali, sausa, riebi ir mišri oda.

Normali oda. Tik reta brandaus amžiaus moteris gali tokia pasigirti. Jeigu žiūrėtumėm į jaunas (maždaug 20 metų amžiaus) merginas, normalia oda galėtų džiaugtis kas trečia. Tokia oda turi švelnų rausvą atspalvį, yra lygi, kiek matinė, be spuogų, stangri, pakankamai drėgna ir padengta plonyčiu apsauginiu riebalų sluoksniu.

Apie dvidešimtuosius gyvenimo metus normali oda paprastai išsausėja. Jeigu gyvenama sveikai, tinkamai maitinamasi ir sportuojama, naudojant tinkamas kosmetikos priemones šį procesą galima labai pristabdyti ir džiaugtis normalia oda net ir sulaukus trisdešimties.

Sausa oda. Jaunystėje tai retenybė, nebent sutrinka medžiagų apykaita. Polinkis sausėti yra paveldimas arba nulemtas individualios hormonų sistemos.

Sausa oda turi rausvą-gelsvą atspalvį. Per plonytį epidermio sluoksnį galima pamatyti išsiplėtusius kapiliarus. Oda švelni, su smulkiomis poromis ir labai jautri. Ji greitai vysta, ant jos anksti atsiranda raukšlių, ji linkusi šerpetoti. Jeigu oda rūpinamasi netinkamai arba nepakankamai, atsiranda mimikos raukšlių. Drėkinamąsias ir maitinamąsias priemones tokios odos savininkėms reikėtų pradėti naudoti kaip galima anksčiau.

2 psl. »

Komentarai (5)

Irma 2012-08-28 18:04
pastebėjau, kad tikrai trūkstant vandens paakiuose mimikos raukšlių būna daugiau
Saulė 2012-08-28 16:09
labai daug informacijos. Tik pusę įveikiau
lina 2012-06-30 20:38
na man mažiau nei 20, bet mano oda jautri. Greitai parausta bet visai nespuoguota ir gan nomali
Laura 2012-05-02 17:17
Aš manyčiau, kad mano oda normali - praktiškai jokių priemonių man nereikia
Ilona 2012-05-02 12:53
Vajei, kiek daug informacijos... Aš su savo oda tikrai taip daug nesiterlioju

Veidui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai