Organizmo valymas: kam to reikia ir kaip tai daryti?

Sveikas gyvenimo būdas šiais laikais tapo itin madingas: maitintis pagal taisykles, reguliariai sportuoti, daryti iškrovos dienas... Visa tai tik į gerą, tačiau besivaikydamos madų, daugelis moterų imasi ganėtinai ekstremalių metodų, kurie dažnai ne tik kad neduoda pageidaujamo efekto, bet ir sukelia aibes problemų. Šį kartą norėtume pakalbėti apie organizmo valymą.

Kaip dirba organizmas?

Apie medžiagų apykaitos procesus, vykstančius žmogaus organizme, galima prirašyti ištisas knygas. Pabandykime labai trumpai pasiaiškinti, kas iš tiesų tenais vyksta. Į organizmą nuolatos patenka organinės ir neorganinės kilmės medžiagos. Dalis tų medžiagų, kurios tirpsta vandenyje, yra pašalinamos inkstų dėka, kita dalis, netirpstanti vandenyje – pašalinama kepenų dėka.

Visas šis šalinimo procesas vyksta be jokios pertraukos. Organizmas gali pradėti kaupti jam būtinus vitaminus, mineralus ir riebalus, tačiau tariamai besikaupiantys šlakai – tėra pramanas. Taip pat organizme gali kaupttis radionuklidai ir kietieji metalai (tačiau labai nedideliais kiekiais), jodas ir kai kurie medikamentai. Tačiau liaudyje siūlomais organizmo valymo metodais šių medžiagų dažniausiai nepavyksta pašalinti. Įvairios klizmos, neteisingas badavimas, žarnyno ir kepenų valymas – tai greičiau prevencinė priemonė, nei tikrasis valymas.

Ir vis dėl to, negalime paneigti, kad ir aukščiau minėti metodai duoda tam tikros naudos. Jei viską atliksi teisingai, kitaip tariant, sukelsi fiziologinį organizmo stresą, medžiagų apykaitos procesas gali pagreitėti.

Pabandykime išsamiau panagrinėti skirtingus organizmo valymo metodus.

Odos valymas

Odos valymas šveitikliais, kaukėmis, pilingu, lankantis pirtyje ar saunoje ir kitais metodais – tai ne tik malonu, bet ir naudinga. Pašalinus viršutinį suragėjusį odos sluoksnį, atveriamos poros, taigi ląstelės gali laisviau “kvėpuoti”, o apsilankius saunoje ar pirtyje, padidėja skysčių pertekliaus pašalinimas iš organizmo.

2 psl. »

Komentarai (2)

Erika 2012-07-10 20:50
dažnai daromos klizmos nustoja veikti. Nepamirškite to
Miglė 2012-07-10 18:27
manau, reikia maitintis taisyklingai ir sportuot, tada jokių valymų nereikės :)

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai