Pačios keisčiausios žmonių baimės (I dalis)

Beveik visi žmonės kažko bijo: vorų, gyvačių, tamsos, vaiduoklių, uždarų erdvių... Net įžymybės turi savų fobijų – pavydžiui, Johnny Depp paniškai bijo klounų, David Beckham suakmenėja pamatęs betvarkę,o Christina Ricci negali pakęsti kambarinių gėlių kvapo. Jums tai atrodo keistai? Pasirodo, būna ir kur kas keistesnių baimių.

Pateikiame dešimt pačių keisčiausių žmogiškųjų fobijų. Daugelis iš jų tau pasirodys juokingos – nors, žmonėms, kenčiantiems nuo šių fobijų, taip neatrodo.

Ometafobija – akių baimė

Akys – išraiškingiausia veido dalis ir vienas iš nuostabiausių žmogaus organų, deja kai kuriems šis gamtos stebuklas kelia siaubą.  Ši baimė vadinama ometafobija (oma –  graigiškai – akis): Kenčiantys nuo šios fobijos žmonės negali žiūrėti kitiems į akis, vengia akių atvaizdų, gali baimintis net savo paties atvaizdo (moteriai šiuo atveju bus sudėtinga pasidaryti makiažą).

Tam, kad išvengtų akių kontakto, ometofobai dažniausiai nešioja akinius užtamsintais stiklais arba pokalbio metu nukreipia savo žvilgsnį nuo pašnekovo į šoną.  Kartais ometofobijos atsiradimo priežastimi gali būti baimė pamatyti akyse atsispindinčias emocijas, nors dažniausiai tai būna vaikystėje patirto streso dėl akių (trauma, katastrofa) pasekmė.

Gedonofobija – malonumų baimė

Kaip tarp paukščių yra negalinčių skraidyti, pvz. pingvinai, stručiai, - taip ir tarp žmonių yra tokių, kurie negeba mėgautis malonumais.  Vieni paprasčiausiai negali to patirti – tai vadinama angedonija, o kiti bijo patirti malonumą ir tai vadinama gedonofobija. Pasitenkinimas (dažniausiai – seksualinis) jų pasąmonėje dažniausiai asocijuojasi su bausme, kuri būtinai turėtų po to sekti.

2 psl. »

Komentarai (6)

Nesutinku 2013-05-28 19:04
to ops , zinok as irgi kazkiek bijau kačių , kadangi , mes nusipirkom katę veisline maža buvo miela katė.. Ji ištiktųjų buvo labai graži , pukuotą , tvarkinga katė , bet "laukine" ji puldavo visus kai paaugo.. jau praėjo 3 metai kai sudraskė ranka man ir iki šiol randas akivaizdžiai matosi :)) tai kad bijau kačių.
mergaite 2013-04-24 12:39
Jei tau nemalonu liesti imti ar paprasciausiai sutikti tai dar nereiskia kad bijai... :) Gyvates, vorai, ziurkes.. nemalonu.. Bet kad vadinti fobija.. Nezinau...
to ops 2013-03-08 16:56
Gal durna?!Ko bijoti kaciu?
ops 2012-07-02 12:14
bijau kaciu as :DD
Elė 2012-06-15 17:08
Na, kad į akis bijom vieni kitiems pažiūrėt - nieko čia keista. Ypač kai prisidirbam...
Siga 2012-06-15 12:08
neteko man apie tokias girdėt :D

Psichologija

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai