Pačios nemėgstamiausios vestuvių dovanos

Kokių dovanų jaunieji nemėgsta labiausiai? Apklausos rodo, kad į sąrašą patenka daug gerų, naudingų ir populiarių, tačiau labai dažnai tiesiog visiškai nereikalingų pirkinių. Ko geriau nedovanoti?
 

 1. Netinkamo dydžio rūbai, arba rūbai tik vienam iš sutuoktinių. Jeigu jau tvirtai nusprendėte, kad tokia dovana išties reikalinga, išsiaiškinkite tikslų dydį (paklausykite jaunųjų arba jų artimųjų).
 2. Dušo kepuraitės ir kitos dovanos „ne į temą“.
 3. Neaiškios kilmės kavamalės ir kavinukai, einantys iš rankų į rankas. Paprastai tokios dovanos pakeičia 5–6 šeimininkus. Pakuotės išmargintos kažkokiais hieroglifais, todėl dovanos niekas niekada neišpakuoja, ir galiausiai ji net nepanaudota iškeliauja į šiukšlių dėžę arba nukišama kur nors giliai į spintą.
 4. Indų rinkinys. Nejaugi manote, kad tokia mintis į galvą šaus tik jums? Svečių juk daug. Ką veiks jaunieji su 3–4 skirtingais komplektais? O jei dar spalva nepatiks...
 5. Porcelianiniai balandžiai.
 6. Bokalų, taurių, stiklinių rinkiniai ir pan. (žr. 4 punktą).
 7. Patalynės komplektai, kuriuos močiutės laikė paslėpusios specialiai savo anūkų vestuvėms. Visų pirma, tokioms dovanoms neretai jau daugiau kaip 50 metų. Antra – šiuolaikiniai lovų ir patalynės standartai skiriasi, tad užvalkalai ir užtiesalai paprasčiausiai netiks. Apie stilių jau net nekalbam...
 8. Elektrinis arbatinukas. Šiuo metu tai viena populiariausių dovanų, ir būtent todėl jos reikėtų vengti (antraip išeis tas pats, kas ir su indų servizais).
 9. Užuolaidos. Tai – visiškai nepriimtina dovana (nebent susitarėte iš anksto). Savo namų interjerą jaunieji dažniausiai nori susikurti patys, tad tokios dovanos jiems džiaugsmo neteikia. Jūs galite išrinkti netinkamą ilgį ar spalvą, netinkamas medžiagas, tad pirkinys – labai rizikingas.
 10. Audiniai. Tai buvo populiari dovana deficito laikais. Šiandien, kai nieko netrūksta, rietimai tegul ir pačios geriausios medžiagos atrodys keistai.
 11. Žvakidės (žr. 9 punktą).
 12. Kosmetika ir parfumerija. Dovanoti reikėtų tik tuo atveju, jeigu patys jaunieji užsiprašė ko nors konkretaus. Paprastai tokias priemones žmonės sau renkasi patys.
 13. Paveikslai.
 14. Brangūs, tačiau jaunai šeimai visiškai nereikalingi dideli komplektai (ir nesvarbu, ar kalbam į lagaminą supakuotus stalo įrankius, ar apie lauko kepsnių/fondiu rinkinius).
 15. Plastikiniai kinų gamybos laikrodžiai su baterijomis. Jų tiksėjimas erzina, todėl daugelis žmonių labai sunkiai užmiega. Jei vietos mažai (pavyzdžiui, sutuoktiniai gyvens nedideliame vieno kambariuko bute), net ir pakabinti nebus kur, kad nesigirdėtų. Jeigu jau dovanojate laikrodį, jis turi būti pakankamai solidus ir kokybiškas.
 16. Įvairūs suvenyrai, talismanai ir amuletai namams. Jie kaupia dulkes, užima vietą ir labai dažnai tiesiog yra nereikalingi.

 
Geriausia, kad prieš vestuves jaunieji patys susidarytų trokštamų dovanų sąrašą, o svečiai pasiskirstytų, kas ką dovanos. Jeigu jo nėra, visada galima įteikti piniginę dovaną – šeimyninio gyvenimo pradžioje (o ir vėliau) ji tikrai pravers!

Komentarai

Vestuvių dovanos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai