Padėk rankoms iškęsti žiemą

Ankščiau aukštuomenės damos šaltuoju metų laiku savo rankeles susikišdavo į minkštą ir pūkuotą movą. Mūsų dienomis tokia prabanga per didelė – mes negalime nusėdėti sudėjusios rankų, todėl jų oda kartais nukenčia. Kaip ją prižiūrėti, kad rankos būtų ne tik estetiškai gražios, bet ir nekeltų kitų problemų?

Žemoje temperatūroje sulėtėja epidermio ląstelių atsinaujinimas, todėl rankų oda tampa sausa, ima šerpetoti. Organizmas reaguoja į šaltį, sustorindamas raginį odos sluoksnį: dėl šios priežasties rankos atrodo grubesnės ir nelygios. Šaltyje riebalinės liaukos tampa ne tokios aktyvios, todėl natūrali apsauginė riebalų plėvelė suplonėja arba iš viso nespėja susidaryti. Įvairūs išorės veiksniai ir nepakankamas skysčių kiekis taip pat smarkiai kenkia: oda sutrūkinėja, atsiranda žaizdelių. Rankos praranda ne tik gražią išvaizdą, bet ir negrįžtamai sensta.

Rankų odą būtina drėkinti visais metų laikais, nepriklausomai nuo amžiaus. Tikriausiai atkreipei dėmesį, kad jų oda tiesiog akimirksniu pasikeičia, vos tik užtepi drėkinamojo kremo, losjono, emulsijos ar toniko – ji pabąla, sugeria viską ir nepalieka jokių likučių, tampa stangri ir tarytum šilkinė.

Štai kodėl visos kosmetinės rankų procedūros būtinai turi ir drėkinti. Net tradicinis rankų plovimas žiemą yra tikras išsigelbėjimas, tačiau reikėtų atsisakyti agresyvaus antibakterinio muilo, o rankas plauti kiek rečiau. Rinkis švelnias, drėkinamuoju poveikiu pasižyminčias prausimosi priemones: net ir duše turėtum naudoti natūralaus pH gelį, kad nepašalintum apsauginio riebalų sluoksnio.

Prieš eidama į darbą ar nusiplovusi rankas, pasitepk odą apsauginiu kremu. Dieniniame kreme turi būti komponentų, kurie sudarytų elastingą riebalinę plėvelę, neleidžiančia išgaruoti drėgmei: hialurono rūgšties, jūros dumblių ar šilko proteinų, medaus, augalinių keramidų, taukmedžio sviesto. Visa tai labai padeda sumažinti neigiamą žiemiškų orų įtaką odai.

2 psl. »

Komentarai (2)

Mur 2011-12-23 20:11
Tiesa, specialiai ir neieškojau, bet už akių neužkliuvo. Gal kas perka, žino, kur jo rast ir kiek maždaug kainuoja?
Mur 2011-12-23 20:10
Kur galima įsigyti glicerino? Niekada jo niekur nepastebėjau

Rankoms ir kojoms

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai