Padėkime išsausėjusiai ir sudirgusiai odai

Galima sakyti, kad kiekvieno žmogaus oda turi savitą charakterį, kurį išreiškia skirtingais būdais, priklausomai nuo to, koks metų laikas. Žiemą ji būna „prislėgta“. Lauke ją liūdina šaltas vėjas ir šaltis, namuose - šildomos patalpos ir sausa oras. Dėl šių faktorių oda praranda vertingą drėgmę, o su ja ir gyvybines jėgas. Per dideli vasaros karščiai taip pat neduoda nieko gero. Nieko keisto, kad ji pradeda šerpetoti, skilinėti ir raudonuoti. Be to šie procesai paliečia tiek sausą, tiek riebią odą. Tokiu būdu oda siunčia signalus , kad jai yra blogai.

Tam, kad oda vėl atgautų  pusiausvyrą, reikia parinkti jai teisingą apsaugos priemonių arsenalą. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, kad  sausai ir riebiai odai tinka skirtingos priežiūros priemonės.

Prausimosi priemonės

Prieš pradedant odą maitinti, ją reikia kruopščiai nuvalyti, kad visi maitinamieji elementai galėtų kuo giliau prasiskverbti į odos epiderminį sluoksnį.

Sausai odai: prausimuisi geriausia naudoti pienelį ar putas. Jie nedirgina ir gerai nuvalo odą. Pienelio ir putų sudėtyje gali būti augaliniai ekstraktai, terminis vanduo, aliejai.

Riebiai odai: prausimuisi geriausia rinktis gelius, kurių sudėtyje yra salicilo rūgšties ir cinko. Šie komponentai pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, reguliuoja riebalinių liaukų veiklą, nesukelia odos sausėjimo. 

Losjonai

Juos naudoti reikia po prausimosi. Prausimuisi skirtų gelio ir pienelio užduotis yra nuo odos paviršiaus pašalinti nešvarumus ir dulkių daleles. Losjono paskirtis yra šį darbą atlikti iki galo, t.y. maksimaliai išvalyti nešvarumus iš porų. Į kruopščiai išvalytą odą maitinamieji komponentai įsigers kur kas geriau.

2 psl. »

Komentarai (5)

Laura 2012-05-04 10:29
Man pienelis padėjo išspręsti visas veido odos problemas :)
Irma 2012-05-04 08:47
Aš bandžiau ir daug skysčių gert, ir vitaminus vartojau, bet odos būklė nepasitaisė. Kaip buvo sausa, taip ir liko.
xxpay 2012-05-03 22:19
teisingai sako, pirmiausia reikia organizmą visą drėkinti, o tik tada kremais tepliotis. Aš buvau dėl šios priežasties pas dermatologę ir ji parekomendavo būtent didinti skysčių kiekį
dina 2012-05-03 22:18
Lidija, aš tau rekomenduoju tiesiog gerti labai daug vandens kiekvieną dieną. Pamatysi, po 2 savaičių oda visai kitaip atrodys
Lidija 2012-05-03 22:18
Mano oda riebi, bet siaubingai sausėja. Bandžiau viską ir nieko nepadeda

Veidui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai