Pasakos vaikams iš žinomų žmonių lūpų

„Skaitymo balsu magija“ – toks „Mažojo Princo fondo – Visa Lietuva skaito vaikams“ inicijuotas renginys praėjusią savaitę sukvietė būrį tėvų su savo mažaisiais pasiklausyti žymių Lietuvos žmonių skaitomų pasakų. Organizatoriai šia iniciatyva siekė priminti tėvams, jog skaitymas balsu – tai paskata daugiau bendrauti su vaikais, suteikti jiems saugumo pojūtį, optimizmo bei padėti suvokti žmogiškąsias vertybes.

„Prieš keletą metų UNICEF atlikti vaikų gerovės ir savijautos tyrimai atskleidė, kad Lietuvoje vaikai dvasiškai jaučiasi gerokai prasčiau negu kitose Europos valstybėse. Mažieji nesijaučia saugiai, jų santykiai su tėvais, draugais ir net pačiais savimi yra sutrikę. Didelis susidomėjimas renginiu ir aktyvus dalyvavimas tik įrodo, kad tėvams ir vaikams skirtų renginių trūksta. Tikimės, kad šis renginys primins tėvams skaitymo balsu naudą ir paskatins dažniau pradžiuginti pasakomis savo mažuosius“, – sako Loreta Sungailienė, iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė.

Pasak L. Sungailienės, tai, kad pasiklausyti pasakų susirinko ne tik mamos su savo mažaisiais, bet ir tėčiai, atskleidžia šeimų norą būti kartu – trūksta tik progų. Renginyje vaikai klausė „Gustavo enciklopedijos“ autoriaus ir vedėjo Audriaus Rakausko – Gustavo, televizijos laidų vedėjos ir diktorės Laimos Kybartienės ir televizijos laidų vedėjos, etnomuzikologės Loretos Sungailienės skaitomų pasakų. Daineles kartu su vaikais dainavo aktorius ir kompozitorius Vaidas Lengvinas.

„Pasakų skaitymas vaikams stiprina vaikų ir tėvų emocinį ryšį. Pasakų sekimas – suaugusiojo ir vaiko bendrystės forma, žinoma nuo seniausių laikų, ji yra patikrinta ir efektyvi. Pasakas mūsų senoliai vaikams ir vaikaičiams sekė, norėdami juos supažindinti su pasauliu, gėrio ir blogio apraiškomis, žmonių gyvenimais, bendravimo įpročiais ir moralinėmis vertybėmis“, – sako Gintarė Jonutienė, privačios ligoninės ir poliklinikos „Kardiolita“ vaikų psichologė.

2 psl. »

Komentarai

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai