Pasivaikščiojimai su naujagimiu lauke

Kada su naujagimiu eiti į lauką? Kur ir kiek laiko vaikščioti? Panašūs klausimai iškyla kiekvienai mamai, vos grįžusiai iš gimdymo namų. Be abejonės, grynas oras mažo žmogučio vystymuisi tiesiog būtinas. Ko gero net neverta aiškinti kodėl.   

Keletas patarimų jaunoms mamoms prieš pradedant vežioti naujagimį į lauką:

  • Eiti į lauką būtina, ir kuo dažniau, tuo geriau. Ilgalaikiai pasivaikščiojimai lauke stiprina mažylio imunitetą ir teigiamai veikia jo nervų sistemos vystymąsi. Be to, pabuvęs gryname ore, vaikas geriau miega.   
  • Pradžioje pasivaikščiojimai turi trukti neilgai. Pirmąją dieną pakaks mažylį išnešti į lauką 5-7 minutėms, o po to per savaitę kasdien laiką pailginant iki 1 valandos.    
  • Šiltuoju metų laiku į lauką vaiką galima nešti iš karto grįžus iš gimdymo namų, šaltuoju metų laiku geriau išlaukti iki vaikui sukaks 5-7 dienos. Esant oro temperatūrai, žemesnei nei 10 0С, pasivaikščiojimų lauke geriau būtų visai atsisakyti.
  • Pasivaikščiojimų lauke metu vaikas turi jaustis komfortiškai ir patogiai. Universalūs vežimėliai “du viename” labai tam tinka: vaikas jame gali miegoti, o paaugęs, sėdėti. Šie vežimėliai puikiai pritaikyti pasivaikščiojimams įvairiu metų laiku: žiemą apsaugo nuo šalčio, o vasarą – nuo perkaitimo.   
  • Kuomet aplinkybės neleidžia išeiti su vaiku į lauką, jį galima išnešti į balkoną ant rankų arba pamigdyti gryname ore ilgesnį laiką vežimėlyje. Svarbiausia, kad vaikutis būtų šiltai aprengtas.  
  • Vaiko buvimą lauke geriau planuoti jį pamaitinus, nes sotus mažylis bus ramesnis ir geriau  miegos.  
  • Renkantis pasivaikšiojimo vietą, svarbiausia, kad ji būtų toliau nuo gatvės ir triukšmo. Geriausia rinktis parkus ar miškelius. Gyvenančioms užmiestyje ar kaimo vietovėse tuo atžvilgiu pasisekė labiau.
  • Dėl visa ko, eidama su mažyliu pasivaikščioti, pasiimk buteliuką su vandeniu ar mišinuku. Jei vaikas pasidarys irzlus, galėsi jį nuraminti, duodama atsigerti.   

Kaip rengti mažylį?

Einant su naujagimiu į lauką, svarbu jį teisingai aprengti. Čia galioja tokia taisyklė: renk mažylį taip, kaip rengiesi pati, tik vienu drabužėlių sluoksniu daugiau.  

2 psl. »

Komentarai (4)

Rasa 2021-06-21 00:42
Su vaiku eiti į kiemą prieš valgant? Mano mažiukas valgo ir valgo, dar ir į kiemą reike neštis pieno. Nesąmonė, dideliems vaikams tik egzistuoja toks dalykas. Na bet ne naujagimiui, ar kūdikiui.
Elze 2012-07-24 17:49
Birute, nemanau, kad alkanas vaikas megautusi pasivaiksciojimu. Juk paciai irgi nelabai patinka, kai pilvas gurgia, o pavalgyt tuo metu negali.
Birutė 2012-06-14 16:41
Aš kaip tik manyčiau, kad su vaiku geriau eiti prieš jį maitinant - taip apetitas geresnis
Moja 2012-06-14 10:29
pagimdžius žiemą, į lauką eiti su naujagimiu kiek keblu.

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai