Patarimai skutančioms kojas

Jeigu naudoji kojų skutimui skustuvus, tau tikriausiai puikiai pažįstamas sudirgusios odos pojūtis, deginimo jausmas, stiprus paraudimas (tarytum nusideginus). Skutant plaukus bikinio zonoje, ši problema atrodo dar ne tokia baisi, nors ten kyla ir kitokių keblumų.

Braukdama skustuvo ašmenimis per kojas, tu pašalini viršutinį epidermio sluoksnį, o tavo kūnas ima siųsti signalą į smegenis – maždaug, svetimkūnis pažeidė odą, todėl reikia į tai reaguoti kaip į nudeginimą.

Duosime tau keletą patarimų, padėsiančių išvengti skausmingų pojūčių ir greitai pašalinti paraudimą.

 • Pamėgink kojų ir bikinio srities šalinimui naudoti elektrinį skustuvą. Dažniausiai tai išsprendžia didžiąją dalį problemų. Moteriški elektriniai skustuvai paprastai būna nedidelio dydžio, su baterijomis, juos patogu naudoti kelionių metu.
 • Jeigu tu vis dėlto nusprendei naudoti įprastą skustuvą, stenkis nesiskusti visiškai nauju – taip išvengsi įpjovimų, oda ne taip stipriai reaguos į dirgiklį.
 • Skusk kojas po to, kai pagarinsi jas po karštu dušu, gerai nutrinsi kempine ir kūno šveitikliu. Tai padeda išvengti galimos infekcijos, viršutinio suragėjusių ląstelių sluoksnio šerpetojimo. Dar vienas privalumas yra tai, kad plaukeliai po to tampa minkštesni, juos lengviau pašalinti, be to, jie neįauga.
 • Naudok specialias putas ir kremus – šios priemonės skutimąsi daro lygesnį, ramina odą. Jokiu būdu nenaudok kojų skutimui muilo – jis sausina odą, be to, šarminis jo pagrindas daro ją dar jautresnę.
 • Plaukelius reikia skusti iš viršaus į apačią. Daryk tai neskubėdama, atsargiais judesiais, nespausdama skustuvo ašmenimis odos.
 • Bet kurioje vaistinėje galima įsigyti hidrokortizono tepalo – tai labai geras dalykas, padedantis po skutimosi itin greitai atsikratyti paraudimo ir deginimo jausmo. Tai labai svarbu toms, kurios neturi daug laiko ir nori kone tuoj pat parodyti visiems savo gražias kojas. Vis dėlto tepalą reikėtų naudoti tik ypatingais atvejais, nepiktnaudžiauti juo, nes oda pripras, ir po kelių kartų priemonė jau nebebus veiksminga – sudirgusi oda nebenurims.
 • Po skutimosi palepink odą kūno losjonu arba pieneliu – tai padės sutraukti poras, atvėsins ir nuramins kojas.
 • Jeigu po skutimosi ant kojų atsiranda gumburiukų, naudok preparatus nuo spuogų, tačiau greičiausiai tokiu atveju būtų geriau įsigyti epiliacinį kremą arba elektrinį skustuvą. Jeigu oda taip reaguoja į tavo prisilietimus skutimosi peiliukais, geriausia savo skustuvo iš viso atsisakyti. Gumburiukų gydymui reikėtų naudoti kremą, kuriame būtų 5 % benzoilperoksido – jį galima naudoti kiekvieną dieną.
 • Jeigu kojų plaukeliai ploni ir reti, išmėgink kremą arba losjoną, skirtą plaukų šalinimui. Tai užtrunka šiek tiek ilgiau, tačiau problemų dėl sudirgimo ir nemalonių pojūčių kyla mažiau, be to, kojos ilgiau išliks lygios ir gražios, plaukeliai augs lėčiau. Tačiau labai svarbu prieš kremo naudojimą patikrinti odos reakciją į jį: užtepk šiek tiek priemonės alkūnės linkyje. Jeigu oda per 5 minutes neparaudo, kremą gali drąsiai naudoti.
 • Jeigu po skutimosi prasidėjo uždegiminiai procesai, tuoj pat kreipkis į dermatologą – antraip gali likti neestetiškų randų, gadinančių tavo kojų išvaizdą.
 • Jeigu tau atsibodo dažnai skustis, kreipkis į grožio saloną – ten galėsi išmėginti lazerinę, foto arba elektroepiliaciją. Kelios tokios procedūros išvaduos tave nuo didelio galvos skausmo, ir skustuvus bent jau kuriam laikui galėsi pamiršti visai.
 • Vietoj skutimo gali išmėginti plaukų šalinimą vašku (šią procedūrą daugelis dailiosios lyties atstovių taip pat atlieka namuose). Visų būtinų priemonių galima įsigyti kosmetika prekiaujančiose parduotuvėse, salonuose. Trūkumas tik tas, kad šis būdas yra skausmingas, tačiau poveikis išlieka ilgiau.

Taip pat praverstų žinoti ir tai, kuo skiriasi epiliacija nuo depiliacijos (sąvokos labai dažnai painiojamos). Depiliuojant pašalinamas tik plaukelis, tačiau jo svogūnėlis lieka nepažeistas. Atliekant epiliaciją, pašalinamas ne tik plaukas, bet ir svogūnėlis. Kuris būdas tau patogesnis, nuspręsk pati.

Komentarai (8)

Karolina 2017-05-31 12:57
Nesuprantu kodėl po skutimosi visada nieži kojas :o ką naudot,kad taip nebūtų? Pati naudoju skutimosi putas.
me 2013-01-30 16:53
Išprotėjot gal? Hidrokordizono tepalą po skutimosi naudot? Kas čia darosi su lietuviška spauda.
Jūratė 2012-06-26 17:21
Norėčiau pasidalinti savo patirtimi, gal kam nors pravers:)Neseniai pradėjau domėtis natūraliomis priemonėmis odos priežiūrai ir atradau man "stebuklingą" kokosų aliejų, kuris yra universalus, tinka ir skutimui:)sudrėkinkit kkojytes ir ištepkit juo odą, o tada skuskit. Man efektas patiko, jokios žąsies odos, jokių įpjovimų, jokių dėmių, jokio odos sudirginimo:D
.. 2012-06-10 14:45
nesamone,niekad nedirgina,neskauda,nedegina odos ir jokiu paraudimu nebuna... skust gal nemoka...
jolita 2012-05-09 08:40
jeigu mulas skatina plauku augima tai su kokia priemone tada skustis?
loubuti 2012-03-12 17:12
Avokadų aliejų ir aš rekomenduočiau, ypatingai toms, kurių oda jautri :)
Indra 2012-03-12 11:41
O aš duosiu dar vieną patarimą: po skutimo naudokite avokadų aliejų. Jis pastebimai lėtina plaukelių augimą, tad skustis reikės daug rečiau. Be to, kojų odai jis labai patinka :)
Vika 2012-03-12 08:03
Naudojau muilą, ir toliau naudosiu. Tik svarbu kremu po to nepamiršt pasitept.

Kūnui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai