Pavasarinis plaukų slinkimas: ką daryti?

Kodėl pavasarį ima slinkti plaukai? Kaip sugrąžinti jiems grožį ir sveikatą?

Priežastys

Per žiemą mūsų organizmas pavargsta, išeikvoja visas vasarą sukauptų vitaminų atsargas. Pavasarinė avitaminozė ir saulės trūkumas paveikia odą, nagus ir plaukus. Štai kodėl būtent šiuo periodu daugelis dailiosios lyties atstovių pastebi, kad ima slinkti plaukai.

Geležies trūkumas. Geležies gali neužtekti dėl netaisyklingos mitybos (racione per mažai mėsos), dėl ilgai trunkančių ir gausių menstruacijų, dėl nejudraus gyvenimo būdo ir deguonies stygiaus. Kad išspręstumėte šią problemą, reikia kurį laiką pavartoti geležies papildus, arba valgyti daugiau geležies turinčių produktų (burokėlių, džiovintų juodųjų slyvų, razinų, kiaušinių, kepenų).

Bloga virškinamojo trakto būklė. Jei turite virškinimo problemų, tai gali daryti neigiamą įtaką jūsų plaukams.. Organizmas stengiasi atsikratyti šlakų ir toksinų, bet jei negali to padaryti per virškinamąjį traktą, nereikalingos medžiagos gali būti išskiriamos per riebalines liaukas. Tada nukenčia plaukų svogūnėliai ir patys plaukai. Štai kodėl labai svarbu maitintis taip, kad skrandžio veikla nesutriktų, o jūs jaustumėtės sotūs (rekomenduojama avižinė košė, grikiai, sėlenos).

Hormonai. Sutrikus hormonų pusiausvyrai organizme vyksta daugybė pokyčių, neišvengiamai nukenčia ir plaukai. Šiuo atveju būtina konsultuotis su gydytoju.

Kaklinės stuburo dalies problemos. Pavyzdžiui, kaklo osteochondrozė daro didelę įtaką plaukų būklei. Dėl šios ligos sutrinka kraujo cirkuliacija, nukenčia kraujagyslių tonusas, viršutinė jūsų kūno dalis gauna nepakankamai reikalingų medžiagų ir tai baigiasi plaukų slinkimu.

Stresas – dažniausias visų bėdų kaltininkas. Stresą patiriančio žmogaus organizme neišsiskiria pakankamai hormonų, kurie atsakingi už plaukų augimą ir bendrą būklę. Rezultatas – pilni plaukų šepečiai ir užsikimšusios vonios.

2 psl. »

Komentarai

Plaukams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai