Pažintiniai žaidimai krūtimi maitinamiems mažyliams (II dalis)

Kuo daugiau daiktų mažylis apčiupinės pasivaikščiojimų metu, tuo geriau lavės jo jutimo organai ir intelektas apskritai.

Natūralūs žaislai. Ne, nereikia bėgti į parduotuvę – šį kartą kalbame apie paprastus akmenukus, lapelius, žievės gabaliukus. Iš tikrųjų būtent tai ir yra patys naudingiausi žaisliukai, lavinantys taktilinius vaikučio pojūčius. Pirktiniai jų neatstos.

Liečiame viską iš eilės. Nusinešk mažylį prie medžio, kad galėtų paliesti rankute kamieną. Kiekvieno medžio žievė skirtinga, vadinasi, pojūčiai taip pat bus nevienodi. Tegul sūnelis arba dukrytė pačiupinėja samanas – mažiems vaikučiams labai patinka, kad jos minkštos, drėgnos, norisi jas pačiupinėti vėl ir vėl.

Duria! Leisk vaikui paliesti rožių ar erškėčių spyglius, nedrausk imti į saują žemės, smėlio, akmenukų. Tegul padėlioja iš vienos rankos į kitą.

Vabaliukai delne. Tegul mažylis pajunta, kaip delnuke raitosi kirminėlis, koks jis šaltas ir drėgnas, kaip per ranką bėga boružėlė. Rankas galima nusivalyti drėgna servetėle, o štai tokių pojūčių vaikutis daugiau niekur nepatirs.

Gėlytės. Jeigu vaikutis nėra alergiškas žiedadulkėms, tegul jis pažaidžia su augalais, pajunta jų kvapą. Kiekvieną dieną į delną galima įdėti vis ką nors nauja. Svarbiausia nepamiršti įvardinti tikrųjų pavadinimų.

Koks žaisliukas geresnis? Atlik eksperimentą: į vieną ranką vaikui duok barškutį, į kitą – gėlę. Kaip pasielgs mažylis? Tikėtina, kad maždaug keturių mėnesių sūnelis arba dukrytė papurtys tai vieną, tai kitą rankutę, ir negalės suprasti, kodėl barškutis barška, o gėlė – ne. Atrodytų, negudrus žaidimas, tačiau vaikas galės padaryti svarbų atradimą.

Žarstymas. Jeigu vaikas jau moka sėdėti, sausu ir šiltu oru galima pažaisti smėlio dėžėje. Žinoma, kepti bandelių jis dar negalės, tačiau su didžiuliu susidomėjimu čiupinės smėliuką ir kiš į jį rankutes. Parodyk, kaip galima pasemti smėliuko ranka ir įpilti į kibirėlį, arba perpilti iš vienos formelės į kitą.

2 psl. »

Komentarai (2)

Irena 2012-06-22 17:55
manau, mamos ir pačios žino, ko reikia jų vaikams. Patarimai geri, bet turbūt geriau vadovautis savo intuicija
Eglė 2012-06-22 15:47
būtinai pasinaudosime šiais patarimais

Žaidimai vaikams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai