Penki mitai apie naujagimių priežiūrą

Naujagimių priežiūrai skiriamas labai didelis dėmesys: juk kūdikėliai tokie jautrūs, trapūs, tarytum maži krištoliniai žmogeliukai. Vis dėlto net ir tuose pačiuose gimdymo namuose nuomonės apie tai, kaip reikia prižiūrėti vaikutį, dažniausiai išsiskiria, tad mamytė nebežino, kuo tikėti, o kuo – ne. Šį kartą pakalbėkime apie penkis labiausiai paplitusius mitus.

Anksčiau mums kalė į galvą, kad vaikučiams būtinas režimas, kad nuo antro mėnesio jiems reikia duoti sulčių, o auklėti taip, kaip nurodė Bendžaminas Špokas. Gal viskas ne visai taip? Laikai juk keičiasi, ir mūsų dienomis beveik visuose miestuose rengiami gimdyvių kursai, o dauguma būsimųjų mamyčių ir tėvelių moka naudotis internetu, ieškoti ir rasti reikiamos informacijos. Deja, viskas ne taip paprasta, kaip atrodo. Seni ir, švelniai tariant, labai abejotini mitai vis dar tebėra labai gajūs. Mes pateikiame tik penkias „erezijas“.

Pirmas mitas: maudyti reikia tik vaikiškoje vonelėje, o vandenį – virinti

Vaikiška vonelė nėra būtinybė – mažylį pratinti prie „normalios“ vonios galima jau nuo pirmųjų jo gyvenimo mėnesių. Nereikia bijoti, kad vaikas išsigąs – juk dar visai neseniai vanduo buvo jo stichija. Svarbiausia, kad maudynių metu patys tėveliai būtų ramūs ir užtikrinti tuo, ką daro.

Didelėje vonioje gana daug vietos, tad galima suderinti higienos procedūras ir pirmąsias plaukiojimo pamokas (žinoma, būtina imtis visų saugumo priemonių).

Jei kalbėtume apie vandenį, virinti jį nėra būtina. Nebūtinas ir kalio permanganatas – jis labai sausina odą. Geriau į vonią įpilti natūralių žolelių (pavyzdžiui, ramunėlių arba lakišių) arbatos, nuoviro.

Antras mitas: naujagimį reikia girdyti

2 psl. »

Komentarai (6)

bn 2013-10-18 22:27
pagal straipsni, tai reiktu pamirsti savo gyvenima ir gyvent del vaiko... kudikio vienokie poreikiai, paskui mados dazelyje, paskui mokykloje, paauglyste.... Vaika juk augini visa gyvenima, ne tik kudikeliais pasidziaugi...
JAPONIŠKOS SAUSKELNĖS 2013-09-01 19:49
JAPONIŠKOS SAUSKELNĖS
http://www.podguzniki.lv/ru/japonskie-podguzniki
saule 2011-12-07 10:30
Straipsnis "Kodėl kūdikis verkia?": Verksmas iš troškulio. Kol kūdikis gauna tik mamos pieną, tai jam atstoja ne tik gėrimą, bet ir maistą. Kadangi pienas gana riebus, mažylį gali imti troškinti. Išsiaiškinti tai labai paprasta: tereikia duoti vaikui šiek tiek vandens. Straipsnis "Penki mitai apie naujagimių priežiūrą":Žindant krūtimi naujagimio girdyti vandenuku nereikia: pienas gerai malšina troškulį, o reguliarus girdymas vandeniu gali sutrikdyti laktacijos procesus ir t.t.
Fiona 2011-12-02 22:38
O aš girdėjau, kad mamos pienas yra riebus, todėl vaiką gali troškinti. Manau, nieko baisaus pasiūlyti. Jeigu jis alkanas, vandenuku jo verksmo vis tiek nenuraminsi.
Lila 2011-12-02 21:39
Tiesiog nereikia kraštutinumų, ir tiek :)
Mama 2011-12-02 21:04
Na su tais kalio permanganaitais žaisdavo dar mūsų mamos. Skaičiau neseniai labai seną knygą apie vaikų auginimą, tai galiu pasakyti, kad laikantis visų tų "privalomų procedūrų" vaiko auginimas turėtų atrodyti kaip didžiausia kančia.

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai