Piešimo svarba nėščiųjų gyvenime

Nėštumo metu kiekviena būsimoji mamytė susiduria su pačiais įvairiausiais sunkumais, su kuriais susidoroti padeda... dailės terapija. Šiuo laukimo periodu daugelis moterų pastebi, kad tapo jautresnės, joms kyla noras ką nors kurti, net jeigu anksčiau tokia veikla varė nuobodulį. Ir stebėtis dėl to visai nereikia: juk nėštumas – tai itin ypatingas ir emocionalus laikotarpis.

Piešti gali kiekviena

Jeigu jauti, kad tavyje taip pat pabudo menininkė, norinti piešti ir tapyti – nedelsk. Griebk pieštukus, dažus, teptukus, kreideles – viską, kas paklius po ranka. Visomis šiomis priemonėmis galima perteikti savo išgyvenimus ir jausmus. Ir visai nesvarbu, ar moki piešti, ar ne – šis užsiėmimas yra tik tavo pačios reikalas, aplinkinių įvertinimo tau nereikia. Taip pat neturi reikšmės ir tai, ką tu pieši – gal tai bus lapeliai, o gal – gėlytės, obuoliai ar kas nors iš tavo aplinkos. Atmink, kad svarbiausia yra pats procesas, o ne rezultatas.

Kuo naudingas piešimas

Kodėl reikėtų piešti? Pirma – psichologai įrodė, kad malonūs išgyvenimai būsimosios mamytės organizme skatina teigiamus hormoninius pokyčius. Kiekvienos mažylio laukiančios moters užduotis – perduoti savo vaikeliui kaip galima daugiau teigiamų impulsų, o piešimo terapija ir šiaip kūrybinė veikla – pats geriausias būdas tai padaryti. Galima sakyti, kad tai jau bus bendra veikla – juk prie jos vienokiu ar kitokiu būdu prisidėsite jūs abu.

Antra – piešinys visada (o ypač – nėštumo metu) padeda geriau save suprasti, suvokti savo pačios vidinius išgyvenimus. Jeigu patyrinėtum tai, ką nupiešei, atrastum labai įdomių niuansų – gal jie svarbūs ir kitu metu, tačiau šiuo laikotarpiu įgyja ypatingą reikšmę. Labai daug informacijos suteikia spalvos, jų derinimas, kai kurių atsisakymas, objektų išdėstymas piešinyje, jų forma, linijos ir fonas, pasirinktos piešimo priemonės, vaizduojami siužetai ir daugelis kitų faktorių.

2 psl. »

Komentarai (3)

vampė 2012-08-02 21:17
įdomios interpretacijos
Nijolė 2012-08-01 11:04
nevertinkite to taip rimtai. Svarbiausia pajusti malonumą
Birutė 2012-08-01 10:41
nuo kada ruda spalva negatyvi?

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai