Pirmadienio interviu. Ilona Bumblauskienė: „Mes su vaikais namuose pasikeičiame vietomis – aš tampu vaiku, o jie – mano redaktoriai“

Kiekvienas meno žmogus gali papasakoti skirtingų ir labai įdomių dalykų apie savo kūrybą, įkvėpimą, troškimus ir polėkius. Šį kartą pasidomėjome, kaip ir kuo gyvena Ilona Bumblauskienė – poetė, vyriausioji žurnaliukų vaikams ,,Kutis“ ir ,,Nykštukas“ redaktorė.  

Esate trijų vaikų mama ir žurnaliukų vaikams redaktorė. Nors sakoma, kad šeimą ir darbą reikėtų skirti, panašu, kad manote kitaip. Kodėl?
Pradėkime pokalbi šiltai nusišypsodami vieni kitiems :) Taip paprasčiau. Šeima ir darbas tapo vientisa. Kas kartą kuriant tekstus, mes su vaikais namuose pasikeičiame vietomis – aš tampu vaiku, o jie – mano redaktoriai. Parašau ką nors ir skaitau jiems. Tada iš jų akių, klausimų ir reakcijos suprantu, ar man pavyko, ar reikia perrašyti. Kurdama jaučiu didelę atsakomybę. Kiekvienas naujas numeris – tai lyg viešnagė į artimų draugų šeimą. Norisi jiems atnešti jaukios šilumos, padėti spręsti rūpestėlius, suteikti džiaugsmo, būti šalia žengiant nauja žingsniuką. Kad būtų lengviau siekti išvardintų tikslų, įsivedžiau sau žurnalų formulę – 70 % + 30 %. Kas tai per formulė?

70 % – tai pastovios rubrikos, kad atsivertęs žurnaliuką vaikas jaustųsi saugus, žinotų, ko iš jo tikėtis, kad būtų savarankiškas, galėtų atlikti užduotis pats, kad tėvai, nupirkę žurnaliuką, turėtų kelias minutes kavos puodukui ir džiaugsmo akims, matant, kaip jų atžala savarankiškai sprendžia užduotis.

30 % – tai naujienos. Šis skaičius reiškia netikėtą darbelį, mintį, idėją, naują rubriką. Tai vienas žingsnelis tolyn į tai, kas dar buvo nepažinu, neišbandyta, nematyta. Visa tai plečia vaiko akiratį, lavina mąstymo greitį, padeda suvokti paprastą tiesą, kiek daug reikia mokytis iš savo tėvelių, kurie visada padeda rasti vaikui vienam dar nepasiekiamus sprendimus.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai