Pirmadienio interviu. Ričardas Giras: „Mano šeima yra mano visata“

Pastaruoju metu Ričardas Giras (Richard Gere) savo gerbėjų naujais kino šedevrais nelepina. Nuo 2002-ųjų, kai jam gimė sūnus, aktorius nusprendė daugiau laiko skirti ne darbui, o šeimai. Naujausiame filme „Arbitražas“ jis atlieka pagrindinį vaidmenį ir vaidina įtakingą žmogų, kuris įsitikinęs, jog pinigai yra galia, kad jie gali išspręsti viską. Šį kartą siūlome paskaityti apie tai, ko aktorius norėtų išmokyti savo sūnų, koks yra Ričardo pasaulis.

Kaip ryžotės filmuotis jaunojo režisieriaus filme (juk jis neturėjo patirties didelio biudžeto kine)?
Agentas davė man paskaityti scenarijų – tai pirmas solidus Nikolo Jareckio (Nicholas Jarecki), kaip režisieriaus, darbas. Aš įdėmiai perskaičiau tekstą, istorija man pasirodė labai įdomi. Pasiūliau susitikti savo namuose. Įspėjau, kad kurti filmą nėra taip paprasta, kaip atrodo, bet įsitikinau, kad šis vyrukas blogo kino kurti negali. Pamaniau, jei ir nepasiseks – bus galima perkurti, nes scenarijus neįtikėtinas. Nikolas – tikras šaunuolis. Jis įsiklausė ir priėmė mano patarimus.

Ar galite papasakoti apie savo herojų?
Tai – labai įtakingas ir valdingas žmogus, manantis, kad yra visada teisus, vertinantis kitus kaip menkystas. Netgi jo dukra jam tėra paprasta darbuotoja.

Vadinasi, jis visiškai į jus nepanašus – juk savo sūnų tiesiog dievinate. Tai po jo gimimo ėmėte atidžiau rinktis filmus, kuriuose vaidinsite?
Taip, aš ėmiau labiau rūpintis tuo, kam ir kur leidžiu savo laiką. Myliu savo sūnų, žmoną ir nenoriu daug laiko praleisti toli nuo jų. Na, o jeigu jau taip susiklosto, norisi, kad darbas teiktų kuo daugiau malonumo.

Kaip vertinate gyvenimo permainas?
Man patinka žmonės, kurie nebijo keistis.

Atrodote nepakartojamai. Jei įsiklausytumėte į savo pojūčius – kiek jums metų?
Jausmas toks, kad man tik 30. Tai geras amžius: yra patirties, yra su kuo ja pasidalinti. Tačiau nenorėčiau, kad jis sugrįžtu – mano gyvenimo kelias nebuvo lengvas. Kartais būdavo labai sunku. Jau vien skyrybos kiek kainavo… Dabar gyvenu taip, kaip visada norėjau. Mano šeima yra mano visata.

Kodėl taip vėlai nusprendėte susilaukti vaiko? Anksčiau nenorėjote?
Aš visada mylėjau vaikus, tačiau nejutau, kad šalia manęs – ta moteris, su kuria norėčiau turėti savo. Kai susipažinau su dabartine žmona, ji jau turėjo 5 metukų dukrytę, o man pasitaikė galimybė pasipraktikuoti. Pamaniau, kad galiu būti geras tėvas, ir tada pirmą kartą panorau susilaukti atžalos.

Ko norėtumėte išmokyti savo sūnų?
Kartą mano draugas Dalai Lamos paklausė: kaip mokyti savo vaikus, kad jie išaugtų atsakingi? Kaip įskiepyti šį jausmą? Jis atsakė, kad svarbiausia – išmokyti gerbti patį save. Tik taip galima išmokti gerbti kitus ir atsakyti už savo veiksmus.

Kaip dažnai leidžiate laiką su savo sūnumi?
Beveik kasdien. Aš įsodinu jį į autobusą, paimu iš mokyklos, tada kartu žaidžiame krepšinį, šnekamės, kartu darome namų darbus.

Kaip manote, ar romantika bėgant metams išblėsta?
Manau, kad meilę galima sutikti bet kokiame amžiuje. Įdomiausia tai, kad bėgant metams tokie jausmai niekur nedingsta. Mes vis dar kartu romantiškai leidžiame laiką su šeima, kai išvažiuojame kur nors poilsiauti. Mano širdis ir dabar ima greičiau plakti, kai žmona prieina prie manęs.

Ar meilė gali mirti staiga?
Tai, kas tikra, greitai nesikeičia – nesvarbu, ar kalbame apie meilę, ar apie draugystę. Taip nebūna, kad per vieną dieną kažkam tampi visiškai svetimu. Labai vertinu savo draugus – man tai yra didelis turtas.

Komentarai

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai