Pirmasis kūdikio dantukas

Kai jums suskausta dantį, lankotės odontologijos klinikoje Vilniuje ar kitame mieste. Kasdienė burnos higiena yra labai svarbi burnos sveikatos dalis. Būtina valyti dantis bent du kartus per dieną, bei atitinkamai skalauti burnos ertmę po maisto, kuris ypač kenkia dantims, tai - saldumynai, kava, įvairūs skanėstai. O kaip yra su vaikų dantukais? Kada gi pasirodo pirmieji dantukai? Kada jais reikia pradėti rūpintis?

Gal kiek ir keista, bet visiems kūdikiams pirmasis dantukais išdygsta labai skirtingu laiku. Vidutiniškai pirmasis dantukas kūdikiams pasirodo po pusmečio, tačiau kai kuriems kūdikiams dantukas delsia pasirodyti ir išdygsta tik po 14 - 15 mėn. amžiaus. Tačiau nereiktų nerimauti, jei dantukai dygsta vėliau. Teigiama, kad tokie kūdikiai turi tiesiog sveikesnius dantis po to. Tad tai veikiausiai tik į gerą.

Įprastai kūdikiui pasirodo du apatiniai centriniai dantukai. Po to viršutiniai centriniai dantukai. Tik po to pradeda dygti šoniniai kandžiai, krūminiai dantukai. Visi dantukai išdygsta maždaug iki 2 - 3 metų.
Iš ties tai nėra tipinis atvejis. Skirtingiems vaikams, labai skirtingai dygsta dantukai, o tai jau nusprendžia ne kokia teorija iš odontologijos vadovėlio, o pats vaiko organizmas lemia kaip sparčiai vystosi ir auga vienas ar kitas dantukas.

Labai dažnai tėveliai mano, kad dantukas tuoj išdygs, kai tik kūdikis, būdamas 3 - 4 mėn., pradeda kišti į burną pirštuką.

Deja, bet tai tik nuomonė, kuri nėra teisinga. Piršto kišimas yra normalus ir įprastas raidos etapas, kuris neturi nieko bendro su dantukų dygimu. Kartais net ir pasirodžius pirmiesiems tikriems dantukų dygimo simptomams, dantis gali dar net kelis mėnesius nepasirodyti ir tai yra visiškai normalu. Taigi, kol iš tikro pamatysite pirmąjį dantuką, gali tekti dar ilgokai palaukti, o visi pasirodantys simptomai iš tiesų gali būti tik atsitiktinumas ir sutapimas.

Dantukams dygstant (galite pastebėti dantenų paburkimą, paraudimą) po kiekvieno maitinimo dantenas nuvalykite drėgnu, švariu audinio gabaliuku suvilgytu drungname vandenyje. Lygiai taip pat reikėtų rūpintis ir pirmaisiais dantukais - dantukus ir dantenas patrinti reikėtų bent du kartus dienoje (po pusryčių ir po paskutinio maitinimo), bet idealu būtų tą daryti kuo dažniau.

Komentarai

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai