Pirmieji kūdikio maudymai

Baisu maudyti kūdikį pirmą kartą... Vėliau viskas atrodys paprasta ir elementaru, o maudynės taps malonumu ir jauniems tėveliams, ir vaikeliui. Tačiau nuo ko pradėti?

Vandens paruošimas ir temperatūra

Vandens temperatūra turi būti tokia, kad kūdikis nešaltų ir nenusidegintų (maždaug 37 laipsniai) – juk jo odelė tokia jautri... Ją nustatyti padės specialūs termometrai.

Nelaimingų atsitikimų maudynių metu padeda išvengti specialus kilimėlis, tiesiamas tam, kad mažylis neslidinėtų. Prieš pripilant į vonelę vandens ją reikia gerai išplauti ir nuskalauti, kad neliktų jokių kenksmingų medžiagų.

Maudyti vaiką reikėtų virintame vandenyje (įprasto kokybė gali būti prasta). Pediatrai rekomenduoja į jį įpilti kalio permanganato tirpalo – tik tiek, kad vanduo truputį paraustų. Geriausia, kad vanduo siektų mažylio krūtinę ar šiek tiek aukščiau. Kai kurie gydytojai teigia, jog maudynių metu būtina saugoti vaikučio ausytes, kad į jas patekęs vanduo nesukeltų uždegimo. Tokie faktai nėra patvirtinti, bet atsargumo dėlei geriau nerizikuoti.

Kaip maudyti kūdikį?

Iš anksto pasiruošk visus būtinus reikmenis: rankšluostį, vatos tamponėlius, kempinėlę, švelnaus muilo, kūdikiams skirto šampūno ir švarių drabužėlių. Į atskirą ąsotėlį prisipilk virinto vandens – juo prausi kūdikį.

Atsargiai paimk mažylį abiem rankomis ir pasodink į vonelę. Prilaikyk viena ranka jo galvytę, kaklą ir nugarą, o kita – kojytes. Neskubėdama iš pradžių į vandenį nuleisk kojytės, po to – sėdmenis, galiausiai – visą kūnelį. Leisk kūdikiui apsiprasti. Veiduko prausimui naudok vatos tamponėlius arba marlės gabaliukus: suvilgyk juos švariu virintu vandeniu ir atsargiai brauk per veiduką. Daugiau dėmesio skirk kūno linkiams ir raukšlelėms, nes šiose vietose daugiausiai nešvarumų. Išmaudytą kūdikį nuprausk atskirai ąsotėlyje paruoštu virintu vandeniu ir paguldyk ant švaraus medvilninio rankšluosčio. Šluostyk labai švelniai, nes mažylio odelė labai plona ir jautri, netrink, kad jos nesužalotum.

2 psl. »

Komentarai (3)

Jonas 2013-12-01 21:09
O tai virint kartu su vaiku vandenį ar be?
Liepa 2012-03-28 12:26
Na, kalio permanganatas, manyčiau, reikalingas tik tol, kol užgis bambutė, o šiaip jis sausina odą ir nėra reikalingas
Burba 2012-03-28 09:47
Nebūtinas tas kalio permanganatas, ir virinti vandens nereikia.

Kūdikių higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai