Pirmieji „nepatogūs“ vaiko klausimai apie intymųjį gyvenimą

Kadaise mes patys buvome maži ir uždavinėjome savo tėvams “nepatogius” klausimus. Dabar auginame mažylius ir su siaubu laukiame, kada jie paklaus “Mama, o iš kur atsiranda vaikai”? Taigi kaip papasakoti vaikui, kas iš tiesų vyksta tarp moters ir vyro?

Šiais laikais intymi informacija labai lengvai prieinama, juk seksualinės tematikos epizodų būna vos ne kiekviename filme, o ir visagalis internetas gali labai daug “papasakoti”. Taigi tam, kad vaikas gautų teisingą informaciją apie seksą, tu pati turėtum su juo pasikalbėti ir viską paaiškinti.

3-4 metų amžius

Šiame amžiuje pakanka simboliško paaiškinimo. Tokio amžiaus vaikas sugeria daug informacijos ir vargu ar reikalaus išsamesnių paaiškinimų. Galima pasakyti: “Iš pradžių mamytė nešiojo tave pilvuke, o tuomet nuvyko į ligoninę ir ten tu gimei”. Jei vaikas ima klausinėti, kaip gi jis pateko į pilvuką, gali atskleisti keletą biologinių detalių. Pavyzdžiui: “Tėvėlis padovanojo mamytei sėklytę, kuri augo pilvuke ir palaipsniui išaugo į mažą žmogutį”.

Kadangi pirmieji panašūs klausimai turėtų užklupti tave būtent šiame amžiaus tarpsnyje, labai svarbu nepasimesti ir nebandyti išsisukti tokiomis frazėmis kaip “Paaugsi – suprasi”. Vaikas neturėtų jaustis taip, tarsi klaustų apie kažką blogo ar draudžiamo, juk tai tėra pažintinio proceso dalis. Geriau jau pridurk, kad jis atsirado iš didelės tėvelio ir mamytės meilės.

5-7 metų amžius

Šiuolaikiniai ikimokyklinio amžiaus vaikai aktyviai naudojasi kompiuteriais ir daug informacijos gali gauti ne tik iš interneto, bet ir televizijos laidų ar filmų. Labai tikėtina, kad tavo mažylis jau ir taip žino daugiau, nei tu ruošiesi jam pasakyti, taigi kai išgirsi klausimą “Iš kur atsiranda vaikai?”, pasistenk atsargiai susižinoti, dėl kokių būtent priežasčių vaikas staiga tuo susidomėjo.

2 psl. »

Komentarai (4)

k 2014-02-07 20:46
as noriu sex
Lena 2012-07-24 16:02
autoriaus išsiaiškinti nepavyko, bet radau labai įdomios animacijos :D
Lena 2012-07-23 15:25
o kas autorius? :)
Dovilė 2012-07-23 14:07
Aš dar iš savo vaikystės turiu knygutę "Iš kur atsiranda vaikai" :) Tą pačią knygutę ir su savo dukryte vartėme, kai jai kilo šis klausimas :)

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai