Pirmosios mažylio maudynės

Maciek Baran / Dreamstime.com nuotr.

Pirmą kartą maudant vaikutį tėvelius kamuoja įvairios baimės ir iškyla daugybė klausimų. Tačiau nerimauti neverta, nes baisus dažniausiai būna tik pirmas kartas. Vėliau viskas atrodo paprasta ir elementaru, o maudynės tampa malonumu ir jauniesiems tėveliams, ir kūdikėliui. Taigi, nuo ko pradėti?

Vandens paruošimas ir temperatūra

Vienas iš svarbiausių dalykų ruošiantis mažylio maudynėms, tai tinkama vandens temperatūra, kuri neleistų kūdikiui šalti ir karščiu nedegintų kol kas dar labai gležnos odelės. Optimali vandens temperatūra turėtų būti 37 laipsniai, o ją nustatyti padės specialūs vandens termometrai.

Kad išvengtum nelaimingų atsitikimų ir visas maudynių procesas eitųsi sklandžiau, vonelės dugne patiesk specialų kilimėlį, kad mažylis neslidinėtų. Prieš maudynes vonytę gerai išplauk ir nuskalauk, kad neliktų jokių kenksmingų medžiagų.

Maudyti mažylį reikėtų virintame vandenyje, kadangi įprasto vandens iš krano kokybė gali būti prasta. Pediatrai rekomenduoja į virintą vandenį įpilti kalio permanganato tirpalo, kuris veikia kaip dezinfekcinė priemonė. Tirpalo reikia pilti visai nedaug, kad vanduo šiek tiek paraustų. Geriausia, kad vanduo siektų mažylio krūtinės sritį ar šiek tiek aukščiau. Kai kurie gydytojai teigia, jog maudynių metu būtina saugoti vaikučio ausytes, nes į jas patekęs vanduo gali sukelti ausų uždegimą. Tokie faktai nėra patvirtinti, bet atsargumo dėlei vandens ausytėse geriau vengti.

Kaip maudyti kūdikį?

Prieš maudynes iš karto pasiruošk visus būtinus reikmenis: rankšluostuką, vatos tamponėlius,  prausimuisi skirto audinio arba kempinėlę, švelnaus muilo su natūraliu pH, kūdikiams skirto šampūno ir švarių drabužėlių. Į atskirą ąsotėlį prisipilk virinto vandens skirto kūdikio nuprausimui.

2 psl. »

Komentarai (2)

antra mama 2015-05-09 14:33
Man irgi pasirode kad keisti patarimai tokie kaip neslapinti ausyciu pvz... juk vaikelis JAU mirko vandenyse pas mama pilve,tai jam ne naujiena tie vandenys ausytese... neperslas,tik nereikia slapio prie kokio atviro lango nest is po maudyniu,bet kazi ar yra kas taip darytu?! :) Permanganato tirpalo TIKRAI nereikia,kam ji ta kudiki dezinfekuot?? juk tuoj eis i savo lovyte,ar pas teveliu ant ranku,o ten tai nedezinfekuota bus :D ir vandenuka tikrai virint nereik,siuo metu visur vandu svarus.
mama 2014-09-01 19:29
kokio senumo šie patarimai????dabar išleidžiant akušerė ir gydytojos pasakė,maudyti ne virintu vandeniu ir jokių permanganatų,nes kūdikis ne cibulis!!!TAIP IR PASAKĖ!!!Tą patį pasakė ir pediatrė atėjusi aplankyti į namus,taigi prašome neklaidinti mamų....

Kūdikių higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai