Planuojame nėštumą

Vaikutis – dovana, kurios labai laukia daugelis dailiosios lyties atstovių. Deja, neretai nutinka taip, kad mažyliai į šį pasaulį pasibeldžia visiškai netikėtai. Ką reikia žinoti toms, kurios dar tik planuoja savo nėštumą?

Sveikas gyvenimo būdas

Būsimajai mamytei bus lengviau, jeigu ji iš anksto pasiruoš galimiems sunkumams:

  • Sveikas miegas. Pasistenkite, kad miegas truktų ne mažiau kaip 8 valandas per parą. Naktiniai pasisėdėjimai prie kompiuterio ar televizoriaus virsta įpročiu, dėl kurio labai sunku prisitaikyti prie naujo režimo. Statistika rodo, kad nėštumo metu jį iš mūsų perima ir vaikučiai. Jei nenorite, kad po to atžala eitų miegoti 12 nakties, pirmiau pasirūpinkite savo miego kokybe. Geras poilsis jums taip pat padės efektyviau kovoti su stresu.
  • Streso vengimas. Streso hormonai nėštumo periodu daro neigiamą įtaką vaisiui, todėl labai naudinga iš anksto išmokti kovoti su jauduliu, įtampa, baime. Jums padės meditacija, joga ir kitos praktikos.
  • Taisyklinga mityba. Pasirūpinkite, kad su maistu gautumėte daugiau vitaminų ir mineralinių medžiagų. Pamirškite pusfabrikačius, greitą maistą, apribokite saldžius, rūkytus ir riebius patieklus. Naudinga pagerti vitaminų kompleksus būsimosioms mamytėms.
  • Sportas, aktyvesnis gyvenimo būdas. Gera fizinė forma padės lengviau iškęsti šį sudėtingą periodą. Ypač pasirūpinkite stuburo ir sąnarių būkle. Daugiau laiko praleiskite gryname ore.
  • Žalingų įpročių atsisakymas. Pats svarbiausias iš visų išvardintų punktų. Pripažinkim – geriau su šia problema susidoroti dar prieš pastojant, nes priešingu atveju pasekmės gali būti visiškai nelinksmos. Atminkite, kad kavą ir stiprią arbatą nėštumo metu taip pat teks pamiršti.

Materialinė gerovė

Gimus mažyliui, pinigų reikės daug ir dažnai, todėl geriau pradėti taupyti iš anksto. Galima iš anksto pasirūpinti pačiais būtiniausiais daiktais: lovyte, vežimėliu, vaikiškais rūbeliais, susiremontuoti butą ir pan.

Keliaujam pas gydytojus

Būsimajai mamytei tiesiog būtina apsilankyti pas šiuos specialistus:

  • Ginekologą;
  • Endokrinologą;
  • Okulistą;
  • Stomatologą.

Kur dar kreiptis ir ką dar išsitirti, pasakys terapeutas arba ginekologas. Taip pat pageidautina nepamiršti pasiskiepyti nuo raudonukės, stabligės, išsitirti dėl lytiškai plintančių infekcijų.

Komentarai

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai