Po cezario pjūvio (II dalis)

Jeigu mažylis pasaulį išvydo po cezario pjūvio, pirmasis jo riksmas – tikras stebuklas. Kad atsistatymo periodas praeitų be komplikacijų, kad galėtumėte greičiau apsiprasti su motinos vaidmeniu, reikėtų laikytis gydytojo rekomendacijų.

Taisyklinga mityba
 
Pirma diena. Leidžiama gerti negazuotą vandenį, parūgštintą citrinų sultimis. Kadangi paprastai po operacijos naujai iškeptai mamytei daroma lašelinė, pirmosiomis dienomis visas maistines medžiagas ji gauna tiesiai į kraują.
 
Antra diena. Antrąją dieną moteris iš intensyviosios terapijos skyriaus perkeliama kitur. Dieta panaši į visas kitas, kurių laikomasi po pilvo operacijos. Kieto maisto tenka atsisakyti – šiuo laikotarpiu būtina itin tausoti virškinamojo trakto organus.
 
Trečia diena ir visos kitos. Racionas įvairinamas po truputį. Trečiąją dieną po operacijos galima valgyti neriebų vištienos sultinį, virtą maltą mėsą, varškės arba mėsos tyreles, košes. Valgoma 5–6 kartus per dieną. Leidžiama gerti truputį pasaldintą arbatą, kompotą. Kaskart suvartojama maždaug 70–100 ml maisto.
 
3–5 dieną savarankiškai pasituštinus galima po truputį grįžti prie įprastų nėštumo metu vartotų produktų, tačiau reikėtų atsižvelgti į kai kuriuos maitinančioms mamoms taikomus apribojimus: juk tokiu metu ima išsiskirti pienas.
 
Normalią šalinimo funkciją užtikrina ir nuo vidurių užkietėjimo padeda:
 
1. Saikingas fizinis aktyvumas;
 
2. Daržovės ir džiovinti vaisiai (ypač slyvos). Šiuo periodu jokių ypatingų mitybos reikalavimų moterims po cezario pjūvio nėra.
 
Viskas apie maitinimą krūtimi
 
Gali būti, kad pirmą kartą maitinsite mažylį dar operacijoje – jeigu ligoninės taisyklės tai leidžia, ir su sąlyga, kad taikyta tik vietinė nejautra. Jei taikyta bendroji, arba jeigu vaikučiui reikia medicininės priežiūros, teks truputį palaukti. Kai visiškai atsipeikėsite, pasistenkite kaip galima greičiau pasiimti savo atžalą. Atminkite, kad kai kurie veiksniai apsunkina maitinimą krūtimi.

2 psl. »

Komentarai (2)

Pelė 2011-12-07 22:28
Aš bijau miegoti su vaiku. Kadangi miegu kietai, jaudinuosi, kad galiu jį netyčia užspausti.
Ksenija 2011-12-07 21:17
Užtruko, kol išmokau maitinti... O po to paaiškėjo, kad maitinti negaliu.

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai