Praktiniai spalvų terapijos taikymo patarimai

Ar girdėjai žaidimą „Parduotuvės vitrina“? Jis moko susikoncentruoti. Esmė tokia: vaikučiui reikia įsivaizduoti, kad stovi priešais parduotuvės vitriną ir į ją žiūri. Jis turi įvardinti matomus daiktus mažėjančia tvarka, pavyzdžiui: „Vitrina – spinta – žaislinė mašinėlė – už vairo sėdintis meškutis – sagutė, prisiūta prie meškiuko kelnių – raudonas siūlas, kuriuo prisiūta sagutė“. Kai tėvai nori spalvomis paveikti vaiko vystymąsi, sveikatą, charakterį ir elgesį, jie turėtų sužaisti šį žaidimą. Tada taps aišku, kad nereikia perkrauti vaiko kambario vienos spalvos daiktais, net jeigu atrodo, kad ji yra pati geriausia ir naudingiausia (spalvų perteklius veikia priešingai: jeigu per daug raudonos, vaikas gali būti dirglus, jeigu mėlynos – pulti į depresiją). Jeigu nusprendei spalvų terapija spręsti kokią nors problemą, ieškok „sagutės su siūlu“, o ne apsiribok „vitrinos stiklu“.

Kai vaikas persivalgo arba nenori valgyti

Kokia spalva padės, jeigu vaikas neturi apetito? Greičiausiai oranžinė. Ji gerina virškinimą, virškinamojo trakto veiklą, stimuliuoja skydliaukę ir veikia apetitą. Vis dėlto tuo atveju, jeigu mažylis valgo nedaug, nereikia pakeisti virtuvės baldų. Prisimink žaidimą, įsivaizduok, kad virtuvė – tai ta pati vitrina. Jeigu susitelksi, gali rasti visai netikėtą ir paprastą sprendimą, pavyzdžiui: įsigyti oranžinių servetėlių, nupirkti oranžinį šaukštą, puoduką arba lėkštutę.

Jeigu vaikas kaip tik persivalgo, virtuvę reikia „atvėsinti“. Gal per daug oranžinės ir raudonos spalvos? Turėtų tikti žalia – ji neutrali, mažina apetitą. Problemą padės išspręsti žalios spalvos servetėlės, indai ir įrankiai.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai