Produktai, deginantys riebalus

Visi nori ne tik valgyti mėgstamus produktus, tačiau nuo jų ir nestorėti. Deja, daugeliu atveju tai tiesiog neįmanoma, nes persivalgymas priveda prie kalorijų kaupimo, kurių organizmas nespėja sudeginti ir būtent jos, papildomų riebalų pavidalu kaupiasi mūsų organizme. Šiandien daug kalbama apie produktus, turinčius stebuklingą riebalų deginimo poveikį. Apie tai norime pakalbėti ir mes.

Šiek tiek apie riebalus

Kad ir kaip mums norėtųsi galvoti, kad egzistuoja produktai, galintys deginti riebalus organizme, fiziologiniu požiūriu tai neįmanoma. Visi produktai organizme iš žarnyno į kraują ir audinius patenka tik suskaidyti – kaip maistinių medžiagų molekulės: amino rūgštys, riebalų rūgštys ir gliukozė. Kuo daugiau panašių medžiagų patenka į kraują, tuo daugiau jų kaupsis audiniuose, organizmas moka kaupti atsargas riebalų ląstelėse.  

Riebalų ląsteles žmogus turi nuo gimimo – prisimink, kokie putlučiai būna kūdikiai pirmaisiais gyvenimo mėnesiais, kol dar jie mažai juda? Tačiau, jiems augat ir aktyvėjant, papildomi riebalai dingsta, nes jų išeikvojama daugiau, nei suvartojama kalorijų arba išeikvojimas ir papildymas būna apylygis. Apkūnūs būna tik permaitinti ar mažai judantys vaikai.    

Tas pats galioja ir suagusiems – riebalai bus sudeginami tik tada, jei pateks mažesnis kalorijų kiekis, nei būtinas jų išeikvojimas. Tuomet nereikės jokių specialių riebalus deginančių produktų.    

Ne taip jau viskas ir blogai

Organizmas, maisto skaidymo, įsisavinimo ir virškinimo procese sunaudoja daug energijos. Iš esmės, visus produktus, kurių virškinimui buvo išeikvota daugiau jėgų ir energijos nei jų pačių energetinė vertė, galima laikyti deginančiais riebalus. Prie tokių produktų priskiriami dauguma vaisių ir daržovių, išskyrus tuos, kuriuose daug cukraus ir riebalų (nors tokių yra mažai).

2 psl. »

Komentarai (5)

ieva 2016-04-18 13:36
as supratau kad dietos reikia laikytis
as 2013-06-16 15:52
Po kiek laiko jums pradėjo kristi svoris?
Karolina 2012-08-19 00:18
As pati megstu zalia arbata, ji tikrai veiksminga,bet iki tol,kol nezinojau,kad ji degina riebalus as ilgai galvojau kodel pas mane krenta svoris nors valgau viska o ypac saldumynus, taigi zalia arbata tikrai padeda! :)
Vilma 2012-07-19 18:26
Žalioji arbata - išbandyta ir veiksminga priemonė. Be jokių dietų man padeda numesti svorio :)
Nijolė 2012-07-19 15:35
oi kaip gerai :)

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai