Produktai odos grožiui ir jaunystei

Raukšlės – nepageidaujama puošmena. Užkirsti kelią jų atsiradimui priemonių netrūksta – tai ir įvairi kosmetika, ir... maisto produktai. Ką valgyti, kad oda ilgiau išliktų jauna ir graži?
 
Riešutai. Puikus vitamino E, atsakingo už odos elastingumą, šaltinis. Rūšį rinkitės pagal savo skonį  – svarbiausia, kad riešutai būtų gryni ir niekaip neapdoroti (šokoladinis batonėlis su žemės riešutais arba torčiukas su migdolais naudos neduos).

Rūgštaus pieno produktai (kefyras, natūralus jogurtas, pasukos ir t.t.). Juose yra medžiagų, padedančių apsaugoti odą nuo spuogų, inkštirų ir dėmių. Idealiu atveju jogurtą reikėtų gamintis patiems.

Brokoliai. Geras vitamino A, padedančio išsaugoti odos spalvą ir gaivumą bei užkirsti kelią mikroskopiniams įtrūkimams, dėmėms, šaltinis.

Augaliniai aliejai. Turi daug lipidų. Jeigu reguliariai vartosite augalinius aliejus, tai padės išsaugoti raumenų elastingumą ir neleis odai perdžiūti.

Obuoliai. Turi daug geležies, labai naudingi raukšlių profilaktikai.

Žalioji arbata. Pasižymi antioksidantų, saugančių odą nuo kenksmingo aplinkos poveikio, gausa. Patartina per dieną išgerti po 2–4 puodelius, atsisakyti kavos ir alkoholio.

Pilno grūdo duona su sėlenomis. Padės sureguliuoti riebalinių liaukų veiklą, neleis odai sausėti ir šerpetoti.

Špinatų lapai ir morkos. Šiuose produktuose esantis beta-karotinas padės ilgiau išsaugoti odos elastingumą.

Jūros gėrybės (jūrų žuvis, krevetės, moliuskai) turi daug mikroelementų ir riebalų, teigiamai veikiančių odą.

Jūros kopūstai. Juose yra apie 60 mineralinių medžiagų ir vitaminų, gausu baltymų ir aminorūgščių, todėl valgydami šį itin naudingą sveikatai produktą ne tik stimuliuosite kolageno gamybą, bet ir aprūpinsite odą statybinėmis medžiagomis, deguonimi.

Komentarai

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai