Psichogimnastika: naudingi žaidimai vaikams

Šį kartą pasiūlysime tau išmėginti psichogimnastiką. Kodėl ir kuo ji yra naudinga? Visų pirma, šis metodas padeda koreguoti vaiko elgesį ir sumažinti emocinę įtampą, o antra – tai labai smagu. Psichogimnastikoje pasitelkiami įvairūs vaikiški žaidimai, mažinantys nerimą, agresiją, mokantys susivaldyti ir daugelio kitų būtinų dalykų. Štai keli pavyzdžiai. Šie žaidimai itin tiks vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikučiams, tačiau galima pamėginti pažaisti ir su šiek tiek mažesniais.

Pirmas žaidimas: „Veidrodis“

Tikslas: žaidimas padeda vaikučiui pasijausti laisvam, atsiverti, pamatyti save iš šalies. Labai tinka pasyviems ir nepasitikintiems savimi mažyliams.

Kaip jį žaisti? Žaidime gali dalyvauti du vaikai arba vienas vaikas ir, pavyzdžiui, jo tėvelis ar mamytė (trumpai tariant, kas nors iš suaugusiųjų). Vienas žaidėjas žiūri į „veidrodį“ (savo porininką), o kitas – mėgdžioja visus žaidimo draugo judesius. Savaime suprantama, kad kartais reikia apsikeisti vietomis.

Antras žaidimas: „Saulutė ir debesėlis“

Tikslas: sumažinti vaikučio psichologinę įtampą, išmokyti jį reguliuoti savo emocinę būklę.

Saulutė pasislėpė už debesėlio, tapo vėsu – reikia susiriesti į kamuoliuką ir taip pasistengti sušilti, sulaikyti kvėpavimą. O kai ji išlenda ir tampa karšta – reikia atsipalaiduoti ir iškvėpti. Žinoma, saulutę ir debesėlį galima ir įsivaizduoti, tačiau vasarą būtų visai smagu pažaisti tokį žaidimą lauke.

Trečias žaidimas: „Pasilepinimo akimirka“

Tikslas: vaiko agresijos mažinimas.

Davus signalą, vaikui (arba keliems vaikams) leidžiama daryti viską, kas tik jam patinka: jis gali šokinėti, bėgioti, šūkauti ir panašiai. Po 1–3 minučių duodamas signalas nusiraminti Koks jis – reikėtų susitarti iš anksto. Pageidautina, kad jis skirtųsi nuo pirmojo.

2 psl. »

Komentarai (3)

Guru 2012-01-27 14:25
Smagiausia dalis su veido išraiškom, emocijų vaizdavimu
Lidija 2012-01-27 08:38
Pabandėm :) mums patiko
Mama 2012-01-26 22:47
Puikūs žaidimai mažiesiems
:)

Žaidimai vaikams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai