Psichologinės nevaisingumo priežastys

Nevaisingumo priežastys – ne tik fiziologinės. Kartais kaltas gali būti net... noras turėti vaikų. Pakalbėkime apie psichologinį nevaisingumą.

Vargu ar žmonės kada išdrįs teigti, kad apie naujos gyvybės užgimimą moters įsčiose žino viską – galima tik stengtis suprasti. Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie tai, kad nevaisingumą lemia ir psichologiniai veiksniai. Būtent todėl dideli centrai poras, negalinčias susilaukti vaikų, siunčia pas psichologą. Hormonų pokyčius moters organizme lemia tai, kad ji išgyvena baimę, spaudimą, stresą, pasimeta informacijos sraute ir dėl to nerimauja. Svarbu visa tai laiku suvokti ir imtis priemonių. Neretai moteris geria brangius kokybiškus vaistus, tačiau nemano, kad reikia pasirūpinti ir savo psichologine sveikata. Nenuostabu, kad gydymas neduoda rezultatų.

Metas pas psichologą

Poros į medicinos psichologą kreipiasi pagalbos dviem atvejais: iš nuostabos, kai gydytojai neranda jokių medicininių priežasčių, neleidžiančių susilaukti vaiko, ir iš nevilties, kai jau visa kita išbandyta. Taip prasideda didieji pokyčiai. Žinoma, tai ne pats lengviausias kelias, tačiau jis išties veiksmingas. Reikės ir noro, ir pastangų, bet stengtis verta.

Žmogus yra savų ligų „bendraautoris“. Daugelio negalavimų priežastis gali  glūdėti vaikystėje, santykiuose su tėvais, arba nesąmoningoje baimėje nebebūti tokiems patraukliems, prarasti įgytą laisvę. Svarbu suvokti, ko bijome (tą padaryti padės specialistas) ir ko iš tikrųjų norime – išvysti pasaulį ar savo paties vaiką.

Medicinos psichologų nuomonė

Psichologai sako, kad žmogus panašus į medį. Jeigu šis džiūsta, galima drėkinti aplink jį orą, kamieną, valyti lapus, tačiau geriausia yra palaistyti. Tas pats pasakytina ir apie žmogų: neretai bandoma gydyti pavienius jo organus, tačiau jeigu nekreipiamas dėmesys į problemos šaknis, jis ir toliau kenčia.

2 psl. »

Komentarai (8)

kristina 2015-09-08 19:53
Pirma bus matyti kaip sveikata tada vaikas ir vyras noretum vaiku ir as noriu vaika sveika susilaukti norim meiles seimos vaiko suniukas busto cocelines bet mes augintume gimdytume vaika gimdyciau myletume ziuretume vaika abu :-):-*:-*:-*
kristina 2015-09-08 19:48
Bet as noriu tureti vaiku ;-( :-) :-*
kristina 2015-09-08 19:47
As myliu mazus vaikus :-)
lialka 2011-12-06 23:10
Sutinku su kasperyte
Kasperyte 2011-12-06 16:51
Kodėl netiki? Žmogaus savijauta didžiąja dalimi priklauso nuo jo įsitikinimų. Jei save neigiamai nuteiki, blogai ir jautiesi. Lygiai tas pats su sveikata. Ne veltui sakoma, kad net tokias ligas kaip vezys labiausiai padeda iveikti tikejimas
Angelė 2011-12-06 11:09
Bet tai įrodyta :) su faktais nepasiginčysim
As 2011-12-06 11:05
As nelabai tikiu tokiais dalykais
Angelė 2011-12-06 09:06
Tiesa. Kai ko nors labai norime, tai panašu į savęs prievartavimą - mūsų organizmas patiria stresą, dėl to tikslą pasiekti būna sunkiau.

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai