Receptai nuo kosulio vaikams

Daugelis liaudiškų receptų nuo kosulio puikiai tinka tiek suaugusiesiems, tiek vaikams – pastariesiems tiesiog reikia perpus mažesnės dozės. Dalinamės tinkamiausių vaikams receptų pavyzdžiais.
 
Morkų sultys su medumi. Jeigu vaikas kosi, galima jam duoti šviežiai spaustų morkų sulčių, pasaldintų medumi. Vartoti tokį vaistą reikėtų po 1 valgomąjį šaukštą 4-5 kartus per dieną.
 
Ridikai su cukrumi. Juodąjį ridiką supjaustykite nedideliais kubeliais, sudėkite į puodą ir ant viršaus apibarstykite cukrumi. Kepkite orkaitėje 2 valandas, tada nukoškite, išmeskite keptos daržovės gabaliukus, o gautą skystį supilkite į buteliuką. Duokite po 2 arbatinius šaukštelius 3-4 kartus per dieną prieš valgį ir nakčiai prieš miegą.
 
Citrina su medumi. 1 citriną virkite ant silpnos ugnies 10 minučių, kad suminkštėtų ir galėtumėte išspausti daugiau sulčių. Perpjaukite per pusę ir išspauskite sultis (geriausia – su sulčiaspaude). Supilkite sultis į stiklinę, įmaišykite 2 šaukštus glicerino, labai gerai išmaišykite, ir pridėkite medaus iki stiklinės viršaus. Jeigu kosulys retas, šį sirupą reikėtų vartoti po 1 arbatinį šaukštelį kelis kartus per dieną. Prieš vartojimą būtinai suplakite. Jeigu kosulys kankina naktimis, duokite po 1 šaukštelį prieš miegą ir dar 1 – naktį. Jeigu kosulys labai stiprus, sirupą po šaukštelį reikėtų duoti 6 kartus per dieną – ryte (nevalgius), prieš pietus ir po jų, į pavakarę, po vakarienės ir nakčiai. Kosuliui silpstant sirupo duokite rečiau. Tokia priemonė tinka tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, ir yra labai efektyvi tais atvejais, kai kiti vaistai nepadeda. Vietoje citrinos taip pat galima naudoti obuolių actą.
 
Pienas su mineraliniu vandeniu. Tikėsite ar ne, tačiau stiprų kosulį gerai gydo... paprasčiausias pienas. Jį reikėtų gerti karštą, sumaišytą su šarminiu mineraliniu vandeniu (abiejų po 0,5 stiklinės), arba medumi (1 arbatinis šaukštelis medaus stiklinei karšto pieno). O mažyliams geriausia į šiltą pieną įmaišyti figų.
 
Medus su anyžiais. Jums reikės: 1 arbatinio šaukštelio medaus, trupučio druskos ir 2 šaukštų anyžių sėklų. Viską užpilkite 250 ml vandens ir kaitinkite iki užvirimo, tada nukoškite. Suaugusiajam vartoti po 2 šaukštus kas 2 valandas. Vaikui dozė turėtų būti perpus mažesnė.
 
Medus su sviestu.  Reikės 100 g medaus, 100 g sviesto, vanilino. Viską gerai išmaišykite ir vartokite 3 kartus per dieną po 1 arbatinį šaukštelį.
 
Figos. Piene virtos figos (2-3 vaisiai stiklinei pieno) nuo seno naudojamos kosulio, kokliušo ir peršalimo ligų gydymui, ypač – vaikams. Nuovirą reikėtų gerti šiltą, prieš miegą. O štai figų lapų antpilas rekomenduojamas nuo bronchinės astmos.
 
Dar vienas populiarus ir daugeliui gerai žinomas liaudiškas kosulio gydymo būdas – barsuko taukai. Jie vaikams iki 3 metų naudojami tik išoriškai: trinama nugara, pėdos ir krūtinė, o tada – šiltai apklojama. Vyresniems vaikams taukai tirpinami piene su medumi.
 
Ridikai. Labai dažnai iš jų gaminamas sirupas: iš vidurio išskobiamas minkštimas, o į gautą duobutę įdedama medaus. Gydymui naudojamas gautas sirupas.
 
Medaus ir garstyčių paplotėlių kompresas. Lygiomis dalimis imamas medus, miltai, garstyčių milteliai, augalinis aliejus ir degtinė. Padaromas paplotis ir dalinamas į dvi dalis. Jos dedamos ant audinio ir uždedamos ant krūtinės ir/arba nugaros. Tada reikia pritvirtinti (apibintuoti), šiltai apkloti ir palikti visai nakčiai.
 
Citrina. Sumalkite vaisių mėsmale, įdėkite 1 valgomąjį šaukštą medaus, palikite pastovėti 3 valandas ir duokite po 1 arbatinį šaukštelį 2 kartus per dieną.
 
Druskos šildyklės. Druską pakaitinkite keptuvėje ir supilkite į švarią ir sveiką kojinę. Laikykite ją ant krūtinės ir nugaros.
 
Ir dar šis tas. Labai svarbi vaikų sveikimo sąlyga – jaukumas ir ramybė. Kambarys, kuriame miega vaikas, turi būti šiltas ir švarus. Jeigu  turite oro drėkintuvą – dar geriau. Duokite vaikui gerti  daugiau skysčių. Jeigu jis gausiai atsikosi, neverskite gulėti – skrepliai pasišalins greičiau, jeigu vaikas judės. Taip pat nereikėtų parodyti, kad dėl vaiko ligos esate labai nusiminę ar nusivylę. Žaiskite ir bendraukite, prižiūrėkite vaiką ramioje aplinkoje, be nereikalingo šurmulio.
 
Būkite sveiki!

Komentarai

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai