Reklamos įtaka vaikams

Televizija tapo praktiškai neatskiriama daugumos žmonių gyvenimo dalimi, tačiau kartu su pamėgtomis laidomis bei filmais, į mūsų, o taip pat ir vaikų gyvenimus įsiveržė ir reklama. Atrodytų, šie trumpučiai reklaminiai intarpai nieko nereiškia ir yra skirti tik dėmesio į tam tikrus produktus atkreipimui, tačiau kodėl tuomet reklamai prasidėjus, vaikai su tokiu susižavėjimu žiūri į žydrąjį ekraną? Kas jose tokio ypatingo ir kaip jos veikia mažuosius?

Įsivaizduok, kad vaiko smegenys – tai visiškai baltas lapas. Mažylis kaip kempinė sugeria visą iš aplinkos gaunamą informaciją, tačiau su viena išlyga: jis kol kas negali ilgam sukoncentruoti savo dėmesio. Būtent dėl šios priežasties vaikus traukia viskas, kas ryšku ir neilgai trunka. Reklaminiai klipai padaryti būtent pagal šį paprastą principą. Siužete visuomet naudojamos skambios, tačiau labai paprastos melodijos, neretai pagrindiniu veikėju tampa filmukų personažai arba vaikai, o būtent tai ir patraukia mažųjų dėmesį. Netgi suaugęs žmogus pasąmonėje sureaguoja į reklamą, nors dažniausiai jos net nežiūri. Suaugusiems gerai – jie gali žiūrėti pasirinktas programas ir tiesiog perjungti kanalą, kai prasideda reklama, tačiau vaikai kol kas negali kontroliuoti savo troškimų. Kai kurios mamos skundžiasi, kad jų vaikučiai visiškai nesidomi filmukais, o štai reklamas žiūrėti gali neatsitraukdami. Tai lengvai paaiškinama: filmukai turi ilgą siužetą ir mažas vaikas tiesiog negali tiek laiko sekti visos ekranizuotos istorijos (įprastai tokia situacija pasitaiko su 1-2 metų vaikais), o štai reklamos trukmė dažniausiai neviršija 30 sekundžių. Keičiasi reklama – keičiasi ir siužetas, todėl vaikas gauna skirtingą informaciją.

2 psl. »

Komentarai (4)

Nesvarbu 2012-06-01 13:09
Helena kas iš to knygas gali skaityt koki filmuka vaiku pajunk ir viskas bus tvarkoj
Renata 2012-03-23 15:55
Pastebėjau, kad mano sūnų (3 metai) labiausiai traukia ne matoma reklama, o joje skambanti muzikėlė
Helena 2012-03-23 14:32
O aš už tai, kad ir televizoriau vaikai nežiūrėtų :) geriau skaityti knygas
Rena 2012-03-23 12:18
Aš iš viso esu už tai, kad vaikas nematytų jokių reklamų per TV. Deja, išvengti to neįmanoma

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai