Renkamės darželį: į ką atkreipti dėmesį?

Dauguma psichologų mano, kad vaikų darželis būtinas praktiškai visiems vaikams. Tačiau visos mamytės patvirtins, kad vaikų darželis nelygus vaikų darželiui. Blogo (ar tiesiog netinkamo tavo vaikui) darželio lankymas gali baigtis rimtomis problemomis, todėl rinktis reikia labai atsakingai.

Pirmas dalykas, į kurį turi atsižvelgti, tai auklėtojos. Juk būtent jos visą dieną prižiūrės tavo vaiką. Nepamiršk, kad prestižinis, brangiai kainuojantis darželis, nebūtinai turi būti geriausia vieta tavo vaikui. Bene patikimiausias būdas išsirinkti tinkamiausią variantą, tai pasikliauti gerų pažįstamų ir draugų rekomendacijomis.

Tuo atveju, jei neturi pakankamai plataus pažįstamų rato, kurie galėtų patarti, tuomet siūlome panaršyti internete ir pasidomėti, ką rekomenduoja kitos mamytės, arba susidaryk artimiausių darželių sąrašą ir nepatingėk juose apsilankyti. Prieš apsilankymą turėtum susidaryti reikalavimų sąrašą, kuriame galėtum rašyti kiekvieno darželio įvertinimo balus. Tokiu būdu bus lengviausia išsirinkti geriausią variantą.


Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

  •     Koks vaikų darželio darbo laikas?
  •     Koks dienos režimas?
  •     Kiek vaikų yra vienoje grupėje?
  •     Kokia auklėjimo programa taikoma?
  •     Kiek auklėtojų prižiūri grupę? Ar yra pagalbininkė?
  •     Ar darželyje yra logopedas bei psichologas?
  •     Ar darželyje vykdoma kokia nors sveikatingumo programa?
  •     Koks darželyje siūlomas maisto meniu?

Ypatingą dėmesį skirk mokomosios programos analizavimui: kokie užsiėmimai organizuojami, kokie specialistai moko vaikus, ar programa skirta visiems vaikams, ar galima rinktis? Jei turėsi galimybę, būtinai pasiklausyk kaip auklėtojos bendrauja su vaikais ir tarpusavyje: ar jos dėmesingos vaikams; ar jos nekelia balso; kaip organizuoja žaidimus. Tavo tikslas – suprasti, ar šioje vietoje tavo vaiką gerbs ir supras.

Komentarai (1)

Na 2011-11-27 18:20
Na, pastebėti kaip elgiasi auklėtojos greičiausiai nepavyks. Nes jei ir bus tokia galimybė, tai be abejonės jos prie suaugusiųjų elgtis gražiai. Geriausia visgi pasikliauti rekomendacijomis.

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai