„Rudens dietos“ ypatumai

@ Shutterstock

Rudens pradžia – optimalus laikas laikytis dietos: šiuo periodu netrūksta šviežių vaisių ir daržovių, dėl kurių dieta tampa ne tik efektyvi ir nekaloringa, bet ir naudinga sveikatai.
 
Naudingiausios šiuo periodu yra daržovės – jos turi nedaug kalorijų, mažai riebalų ir angliavandenių. Net jei bendras kalorijų kiekis per dieną sieks tik 800-1200 kcal, jūs galėsite valgyti iki soties (kitu metu jūs vargu ar suvartotumėte mažiau kaip 2000 kcal per dieną). Ląsteliena padės išvengti alkio, tuo pačiu apsaugodama jus nuo blogos nuotaikos ir depresijos.
 
Kuo naudinga „Rudens dieta“?
 
Eksperimente „Rudens dietą“ išbandė ir sveiki vyresnio amžiaus JAV gyventojai, ir pacientai, sergantys cukriniu diabetu bei kitomis vyresniame amžiuje būdingomis ligomis. Ji buvo naudinga visiems. Eksperimento dalyvių rezultatai parodė, kad dieta ženkliai sumažino vėžio, širdies ligų ir kitų vyresniame amžiuje būdingų negalavimų riziką.
 
Kaip maitintis?
 
Optimalių rezultatų galima tikėtis, jeigu maitinsitės taip: 4 dienas laikysitės dietos, 7-8 dienas valgysite kaip įprastai, ir pakartosite tokį ciklą 5-8 kartus (tai priklauso nuo to, kiek svorio jums reikia numesti). Po 8 ciklo  jums užteks 1-2 iškrovos dienų kas 7-10 dienų.
 
Tai svarbu: jei po 4 dienų numesite 1,5-2,5 kg, o po to atleisite vadeles ir visiškai savęs nekontroliuosite, t.y. valgysite viską, ką tik norėsite, ir neribotais kiekiais – jūsų numesti kilogramai gali greitai sugrįžti. Štai kodėl net ir įprastomis dienomis reikėtų laikytis elementarių sveikos mitybos taisyklių – vartoti mažiau angliavandenių ir riebalų, daugiau daržovių ir baltymų.
 
PSO duomenimis, per dieną reikėtų suvartoti bent po 500 g vaisių ir daržovių. Naujausi tyrimai rodo, kad šią dozę geriau būtų padidinti iki 800-1000 g per dieną (maždaug tiek „Rudens dietos“ metu ir suvartosite, bet tik daržovių, be vaisių).

2 psl. »

Komentarai

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai