Saulė nėštumo metu: draugė ar priešė?

Moterys ir saulė turi šį tą bendra – jos dovanoja gyvybę. Daugeliui žmonių saulė kelia asociacijų su šiluma, vasara ir teigiamomis emocijomis, tačiau tiesa ta, kad nėštumo metu piktnaudžiauti ja nereikia, kadangi priešingu atveju nukentėti gali ne tik būsimoji mamytė, bet ir jos vaikelis.

Truputis saulės nepakenks

Saikingai įdegti nėštumo metu yra netgi naudinga, kadangi saulės spinduliai stimuliuoja vitamino D3 gamybą, o šis padeda įsisavinti kalcį. Visi gerai žino, kad kalcio poreikis šiuo ypatingu laikotarpiu smarkiai išauga. Sintetinių papildų organizmas gerai neįsisavina, todėl visai nebloga išeitis yra šiek tiek pabūti saulėje. Tai svarbu nuo pirmųjų iki paskutinių nėštumo dienų – juk vaikučio skeletas formuotis pradeda labai anksti, o nuo to, ar užteks kalcio, priklausys ir tai, kaip dažnai jis ateityje lankysis pas stomatologą.

Deginimosi taisyklės

Kad deginimasis nepakenktų, privaloma laikytis griežtų taisyklių:

  • Degintis galima tik iki 11 valandos ryto ir nuo 16 valandos vakaro;
  • Galvą reikia prisidengti plačia skrybėle, kad šešėlis dengtų veidą (taip išvengiama pigmentinių dėmių);
  • Patartina mėgautis tik netiesioginiais saulės spinduliais (t. y. medžių ir pavėsinės pavėsyje).

Ilgai trunkančių saulės vonių poveikis

Niekas nesako, kad nėštukė turi kiauras dienas sėdėti namuose ir nekišti nosies į lauką, baimindamasi saulės. Saikingas mėgavimasis ja tikrai nepakenks, tačiau visada reikia numatyti ir blogiausia, pavyzdžiui, perkaitimo galimybę. Yra mokslinių įrodymų, kad saulės spinduliuotė ir aukšta temperatūra gali turėti labai nemalonių pasekmių. Kokių?

Tikėtina, kad vaikas gali turėti nervų sistemos defektų, o dėl saulės spinduliuose irstančios folio rūgšties gimti turėdamas kreivą stuburą. Vaikučiui gali kilti problemų dėl žarnyno ir šlapimo pūslės, pasireikšti dalinis arba visiškas paralyžius, ateityje – neurologinio pobūdžio problemos. Kraštutiniu atveju mažylis gali gimti turėdamas nepakankamai išsivysčiusias smegenis arba nevisavertę kaukolę.

2 psl. »

Komentarai (5)

Saulė 2020-05-12 20:55
Ir kas rašė tokį straipsnį? Prašyčiau nuorodų į mokslinius faktus. Afrika, Australija, Brazilija, Ispanija... Kiek ten gyvena nėščių moterų, kurios daug laiko praleidžia saulėje, nes tiesiog dirba... Ir ką? Vaikai mokslininkais gimsta. Neįgalių vaikučių yra dėl daug kitų priežasčių, apie jas kalbėkit, bet ne apie saulės poveikį Lietuvoje, nes tos saulės labai mažai būna.
ineta 2014-01-29 18:18
O as turiu 4 savaites nestumo. Gyvenu ten kur saule sviecia istisus metus. Temperatura dienos metu kyla iki 28 laipsniuku. Tai ka tokiu atveju daryti?
Erika 2012-07-17 20:07
aš nėštumo metu tiesiog negalėjau pakęsti saulės šilumos, man darydavosi silpna, išmušdavo prakaitas
2012-07-17 19:12
nusprendžiau nerizikuoti, ir nesigailiu
Mintis 2012-07-17 09:40
Man gydytoja neleido kaitintis :(

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai