Sauskelnių keitimas

Mūsų dienomis gamintojai iš kailio neriasi, kad įtiktų savo pirkėjams. Jie siūlo pačių įvairiausių dydžių ir tipų sauskelnių, kurias galima atskirti į dvi pagrindines grupes: vienkartines ir servetėlės tipo sauskelnes. Būtų labai gerai, jeigu pasirūpintum jomis dar prieš važiuodama gimdyti. Kaip išsirinkti tinkamas? Turėsi atsižvelgti į kelis niuansus: savo gyvenimo būdą, kiek lieka laisvo laiko, kokios tavo finansinės galimybės ir ar turėsi vietos, kur galėtum džiovinti išskalbtus vystykliukus.

Sauskelnių keitimo tvarka

Kad ir kokias sauskelnes pasirinktum, kad ir kiek kartų per dieną jas keistum, tvarka visada išlieka ta pati: pirmą kartą jos keičiamos ryte, po miego, po to – po kiekvieno maitinimo ir maudymo, prieš miegą. Žinoma, taip pat visada, kai mažylis šlapias arba susitepęs. Kambarys, kuriame perrenginėji vaikutį ir keiti sauskelnes, turi būti šiltas, be skersvėjų. Kad nereikėtų palikti kūdikėlio be priežiūros, iš anksto pasirūpink, kad visas reikalingas priemones turėtum po ranka. Patiesk ant stalo minkšto audinio arba specialų kilimėlį, kad mažylis nenusiristų. Nuimk sauskelnes ir kruopščiai nušluostyk vaikutį specialia servetėle arba šiltame vandenyje sudrėkinta medžiagos skiautele, pabarstyk nušluostytą užpakaliuką talko milteliais ir patepk vaikišku losjonu. Kai oda nudžius, patepk ją plonu apsauginio kremo sluoksniu – jis padeda sumažinti sudirgimus. Ir tik tada uždėk švarias sauskelnes.

Ką galima jose pamatyti?

Pirmosiomis naujagimio dienomis pamatysi, kad vystykliukas nusidažęs tamsiai rožine ir net raudona spalva. Tokią spalvą lemia šlapimo rūgšties druskos. Kadangi kūdikėlio šlapimo pūslė dar negali normaliai funkcionuoti, šlapimas nelaikomas, šlapinamasi iki 20 kartų per parą. Paaugęs vaikutis šlapinsis vis rečiau ir rečiau.

2 psl. »

Komentarai (6)

Audriuko mama 2014-09-22 14:07
Labai sutinku su Elze. As savajm kleckui pavalau su vatos gabaliukais suvilgytais vandeniu ir viskas, jokiu paraudimu, jokiu isberimu ar kitu problemu. Ir dar mamytes, maudykit kudikelius vandeni su RAMUNELIU NUOVIRU, jis ramina, dezinfekuoja, padeda uzgyti bambutei, padeda odos paraudimams. Sekmes auginant sveikus ir stiprius vaikelius. :) Ir nepamirskim naturaliu gamtos dovanojamu gerybiu! ;)
Elze 2012-07-24 20:03
Nesamone,kam vaikucio uzpakaliuka tepliot visomis tomis pudromis,lasionais,talkais,kremais?As savo dukryte visada nuprausiu tik po tekanciu vandeniu ir niekad neturejom jokiu berimu ar odos sudirgimu. Drauges,kurios taip pat priziuri vaiku uzpakaliukus irgi niekad nesiskunde. Todel patarcau visom mamytem netinget pakankamai daznai keist sauskelnes ir naudot toki pat metoda. Juk palyginkit pacios kaip geriau jauciates, nusipraususios po dusu ar kaip tik nusivalot kokia servetele?
vita 2012-03-28 22:56
O ko gi ten išsigąsti, Ugne? :)
Irena 2012-03-28 15:30
O kokias priemones rekomenduotumėte?
Ugnė 2012-03-28 13:08
Kai pamačiau, ką vaikas pirmą kartą paliko vystykluose, tikrai išsigandau. Bėda ta, kad esu dar labai jauna ir apie savo nėštumą sužinojau gana vėlai, todėl tiesiog nespėjau daug ko išsiaiškinti
Sauluze 2012-01-02 15:00
Labai ačiū už straipsnelį. Netrukus gimdysiu, todėl man labai aktualu :)

Kūdikių higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai